Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Rossz átlaggal is TDK-zhatok?

Rossz átlaggal is TDK-zhatok?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, az első évem jól sikerült, viszont a mostani évem nem lesz a legjobb, de szeretnék TDK-ra jelentkezni jövőre. Mennyire számít egy adott intézetnél hogy milyen átlaga van az illetőnek? Vagy elég az hogy szívesen és lelkesem csinálnám, a szabadidőmet is rááldozva, még ha nem is olyan jó volt a teljesítményem?

2019. jan. 4. 22:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemi szabályzat függvénye. (És persze, az sem mindegy, mi számít neked "rossznak"...)
2019. jan. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehetni valószínűleg lehet, de érdemes meggondolni az előnyöket és hátrányokat (ha így sem a legjobb a tanulmányi eredményed, kevesebb időt rászánva se lesz jobb, és a rossz átlag + TDK kombónak vajmi kevés előnye van bármilyen helyzetben).
2019. jan. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
14%

Ha orvosnak tanulsz akk szerintem rossz atlaggal felesleges TDK-znid, mert valoszinutlen h kutatonak mennel. Valoszinubb h egy atlagos orvos leszel.


Ha gyogyszeresznek tanulsz akkor menj TDK-zni, senkit nem erdekel h milyen átlagod volt az sgyetemen, viszont ha kutatni mesz akkor mutogathatod h TDK-ztal, meg hogy pl nyertel egy konferenciat.


En peldaul buktam gyogyszereszeten, ugyanaz volt mint veled. Elso felevben 4,38as atlagom lett, es 11 nap alatt letudtam a vizsgaidoszakom. Masodik felevben 4,20 volt az atlagom de utolso napon is vizsgaztam.

Harmadik szemeszterben mindenbol buktam aztan elettan8n kivul minden meglett masodszorra. Kiegtem es elegem lett. Viszont szabadult fel idom: elkezdtem TDK-zni es megnyertem a hazi konferenciat, kulondijat kaptam az orszagoson. Es hiheretpen fomtos tudasra tettem szert, pl tudok sejtkulturakat kezelni, ELISA-t csinalni, RealTime Pcr-t kezelni stb.

2019. jan. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én SE-GYTK-ra járok, a legtöbb intézetben kikötés, hogy az adott tárgyból a szigorlatod és/vagy kollokviumod legyen legalább 4-es, hogy TDK-zhass. Nagyon intézetfüggő, de van, ahol azt mondják, hogy egy lelkes, adott tárgyból hármas hallgatót is szeretettel várnak, ha van hely neki (és általában van). Én olyat még nem hallottam, hogy a hallgató összes tárgyból számított átlaga bármit is számított volna, mert az intézet csak a saját tárgyát nézte. Pl. a szerves kémiát oktató intézet magasról tesz a biofizika szigorlat vagy fizikai kémia kollokvium eredményére, tőlük akár meg is bukhatsz ezekből a tárgyakból, a lényeg, hogy szervesből ne legyél "sík hülye" és érdekeljen a téma. :)
2019. jan. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!