Matematika szak mennyire lenne teljesíthető így? Megéri?

Figyelt kérdés
Nem vagyok kimondottan tehetséges, sosem jártam versenyre, vidéki szakgimnázium, és még az érdeklődésem mértéke sem mondható kimagaslónak... Igazándiból kizárásos alapon maradt ez a szak, még az emelt érettségim sem valószínű, hogy annyira durván jó lesz, 80-90 körüli % szerintem jól reprezentálná a tudásomat. Ilyenkor mi a helyzet? Megéri megpróbálni? Se a közgazdaságtan, se a műszaki tudományok nem fognak meg. Kicsit el vagyok keseredve. Szeretnék igazából matek szakra járni, csak kicsit úgy érzem mintha forma 1-ben akarnék indulni valami utcai autóval :D Aztán lehet csak én vagyok túl pesszimista. Azt még talán meg kell említeni, hogy nem elméleti matematikus akarok lenni, meg phd sincs tervben meg semmi hasonló öngyilkos mutatványon nem gondolkodom :D bsc itthon aztán msc valamelyik egész jó nyugati egyetemen (nyilván nem ilyen cambridge vagy eth zurich), igazándiból ez lenne az elképzelés.

#matematika #ELTE #SZTE #SZTE TTIK #ELTE TTK #ELTE-TTK #elte matematika #szte matek
2019. jan. 5. 17:15
 1/4 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem ezt gondold át még egyszer.
2019. jan. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Haha, rendben :D. Köszi a választ!
2019. jan. 5. 18:05
 3/4 anonim ***** válasza:
71%

Akkor éri meg ha van valamilyen konkrét terved vele, nem csak annyi hogy aztán külföldre akarsz menni mesterre. Ha nem olyan állást néztél ki amihez ez feltétlen kell és kutatni se akarsz nem igazán éri meg szenvedni vele. 80-90% körüli emelttel elméletben elbolodgulnál a szakon, de azért úgy készülj hogy tényleg baromi nehéz ez a szak. Szerintem annak éri meg ezt elvégezni aki kutatni akar vagy aktuáriusnak akar elmenni. Vannak akik infós területen helyezkednek el matek szakos diplomával, de akkor meg inkább éri meg egy rendes infós szakot elvégezni.


Ha nagyon nincs más ami érdekelni próbáld meg, ha nagyon nem tetszik/nem megy max szakot váltasz vagy államin első félév végén mindenféle következmény nélkül kiiratkozhatsz.

2019. jan. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2019. jan. 5. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!