Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetem újrakezdése szeptember...

Lala Barnus kérdése:

Egyetem újrakezdése szeptemberben, februártól passzív félév? Vagy 2. félévben 1. féléves tárgyak?

Figyelt kérdés
Szeretnék tanácsot kérni, hogy hogyan hozhatnám ki a legtöbbet a jelenlegi helyzetemből, hogy újra tudjam folytatni az egyetemet. Önköltséges hallgató vagyok a Debreceni Egyetemen (GTK - kereskedelem-marketing szakán). Október közepén az első félévemet félbehagytam, nem jártam be a mai napig, de a rendszerben még mindig benne vagyok. Egy zh-n se jelentem meg, ezért nem tudom, hogy a második félévemben a szorgalmi időszak előtt újra feltudom venni az első félévéves tárgyaimat. Illetve mivel jár az, ha passzív félévre jelentkezem, és szeptembertől mindent újra szeretnék kezdeni tiszta lappal?

2019. jan. 8. 00:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Én is ebben a helyzetben vagyok :D


Ha a tárgyak nagy része indul keresztfélévben (ez a 2.félév neve), akkor érdemes elkezdened. Én folytatom a 2.félévet és újra felveszek minden tárgyat, amit csak tudok. Január végéig kell jelentkezni a tárgyakra a Neptunban, és február 1-jén kezdődik a 2.félév.


Azt hogy melyik tárgyak indulnak a 2.félévben a Neptunban meg tudod nézni, vagy akár utána is érdeklődhetsz a Tanulmányi Osztályon.


Akkor nem éri meg, ha kevés tárgyat tudsz felvenni (mert szeptemberben indul a többi). Ebben az esetben mondhatni +1 állami félév pazarlás volt. Én bánom, hogy félbehagytam és nem mentem vizsgázni meg ZH-ra se :/ De így is marad nekünk még 11 államilag támogatott félév. Szóva magadnak kell mérlegelned, hogy mennyire éri meg adott x számú tantárgyra elhasználnod egy államis félévet, vagy tartalékolod szeptemberre, amikor is több tárgyat is fel tudsz venni.

2019. jan. 8. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tanácsot! :) Mivel az összes tárgyam olyan hogy bukó, így szerintem megéri a keresztféléves opció. De a keresztfélévévre is jelentkezni kell a rendszeren belül? Vagy a tárgyfelvételben elég lesz e csak kiválasztani az első féléves tárgyakat?
2019. jan. 8. 01:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Én így csináltam:


Belépsz a Neptunba. A vízszintes menüsorból kiválasztod a tárgyak menüpontot, a legördülő menüből a tárgyfelvételt. Féléveknél kiválasztod a 2018/19/1-et, tárgytípusnál a mintaterv tárgyait, utána tárgyak listázása. És ekkor feljön az összes 1.féléves tárgy, a nevük mellett ott lesz jobb oldalon, hogy "felvesz". Rákattintasz, előjön az ablak és itt kiválasztod, hogy hol van még hely és azon belül melyik tanárhoz mennél szívesen (illetve milyen időpontban) órára. Bepipálod a négyzetet a gyakorlatnál is és az előadásnál is (nem kötelező ugyanahoz a tanárhoz felvenni az előadást és a gyakorlatot), de ha van előadás is a tárgyhoz, akkor kötelező választanod egy előadásos kurzust is a gyakorlat mellé. Ha kipipáltad a négyzetet a gyakorlat melletti négyzeten és ha van előadás akkor amelletti négyzeten is, ekkor kijelölődik az egész sor, rákattintasz a mentésre és ha nem ír ki hibát, akkor kész is van.

2019. jan. 8. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja és utána kilistázhatod a 2.féléves tárgyakat is, és megpróbálhatod azokat is felvenni ugyanígy, ahogy leírtam. Mert hátha van olyan tárgy, aminek nincs előfeltétele (nem épül rá semmi az 1.félévből), és akkor azt is fel tudod venni.
2019. jan. 8. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!