Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a helyzet a pontszámításnál...

Mi a helyzet a pontszámításnál, ha egy tantárgyból közép és emelt szintű érettségid is van?

Figyelt kérdés

Az lenne a fő kérdésem, hogy abban az esetben, ha van angolból egy közép és egy emelt érettségim is, pontszámításnál a kedvezőbbet veszik majd figyelembe?

Ugyanis van sok olyan eset, amikor egy jól megírt közép kedvezőbb, mint a kicsit gyengébb emelt.

Viszont az is előfordulhat, hogy a kiválasztott egyetemen követelmény az angol emelt érettségi.


Az a helyzet, hogy a héten le kell adnom egy papírt, amiben megmondom miből, milyen szinten szeretnék idén leérettségizni. A probléma az hogy én még nem tudom, merre szeretnék továbbmenni. Tehát nem tudom, hogy követelmény lesz-e majd az emelt angol.

Megvan rá az esély, mert a nyelvekkel és törivel szeretnék továbbtanulni.

Tavaly angolból megcsináltam előrehozottan a középszintű érettségit. Jól sikerült, 98 %-os lett.

Nem tudom, hogy csináljak-e egy szintemelő érettségit. Igazából csak akkor kellene, ha követelmény, de azt meg nem tudom még..


Egyelőre csak a töri a tuti emelt. A másik, ami emellett felmerülhet az angol.


Ha viszont lehet majd a kettő közül választani, én nekivágnék..Akkor az egyetlen rizikó az az, hogy kifárasztom magam emelt töri előtt :D



2019. jan. 8. 15:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, a kedvezőbbet fogják figyelembe venni.

Jelöld be az emelt angolt, legfeljebb nem mész el rá.

Amúgy ha vagy olyan szinten angolból, akkor úgysem nagyon kell rá készülni, nem fog időt elvenni más tárgyaktól.

2019. jan. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azt meglehet tenni, hogy bejelölöm és nem megyek el rá?

Ez valamiért fel sem merült bennem

2019. jan. 8. 16:16
 3/5 A kérdező kommentje:

Igazad van benne, hogy az angol érettségi nem egy bonyolult dolog, de azért bennem van a félsz, hogy akkor is plusz meló. Ki tudja milyen álapotban leszek majd akkor :D


Na de a lényeg, hogy a kedvezőbbet vennék figyelembe 2 érettségi esetén. Köszönöm a gyors választ:)

2019. jan. 8. 16:18
 4/5 A kérdező kommentje:
Csak tudnám, miért lett a válasz lepontozva. Ha valaki nem ért egyet, vagy máshogy tudja a dolgokat, igazán megoszthatná a gondolatait lepontozás helyett:)
2019. jan. 8. 18:21
 5/5 anonim válasza:
Szia nálunk úgy van , hogy ha szintemelőzöl akkor csak az emeltet fogjak nézni még akkor is ha középpel több pontod lenne( bár ezt kétlem ) ,mert a te helyedben ha duplázol akkor 48% emelt a angollal ugyan ott vagy mint egy 98% os középpel és csak jobban teljesítesz már ennél úgy hogy én mindenképpen ajánlom az emelt nyelvet. Én ugyanígy vagyok csak infobol.
2019. jan. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!