Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valóban meg lehet azt tenni,...

Valóban meg lehet azt tenni, hogy még középiskolásként eljár az ember egy egyetemi tantárgyra, levizsgázik belőle, és később beszámítják a kreditet, miután felvették?

Figyelt kérdés
Az egyik válaszban láttam.

2019. jan. 8. 20:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nem! Mivel nem vagy hallgató, így vizsgázni sem tudsz.
2019. jan. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Gyk-n néhány ember a világot is megváltotta, jó, ha tudod.
2019. jan. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nekem is gyanús volt, tényleg már páran megváltották itt a világot :)
2019. jan. 8. 21:00
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Brmenni be lehet (gyakorlatra/szeminàriumra nem) de vizsgàzni nrm lehet. Meg ha mindenki csak így levizsgàzhatna akkor bàrki aki egyetemista megcsinàlhatnà bàrmelyik tàrgyàt bàrmikor.
2019. jan. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Előadásokra be lehet menni bárkinek. De jegyet nem kaphat, azt a Neptunban rögzítik, ahhoz viszont fel kell venni a tárgyat, aminek akár lehet valamilyen előfeltétele is.

De hallgatói jogviszony mindenképpen kell hozzá!

2019. jan. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
9%
Amit eltudok képzelni az az, hogy középiskolásként bejársz az előadásokra stb. majd "levizsgázol" (tehát "feketén" beszélsz a tanárral, hogy nem-e engedi meg, hogy részt vegyél a vizsgán, mivel nem jársz ebbe az intézménybe), aztán, ha sikerül és jövőre felvesznek, akkor ad neked egy megajánlott jegyet, ha emlékszik rád.
2019. jan. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%
#6: na meg ha fel tudja nála venni a tárgyat... :D
2019. jan. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
14%

Nem csak akkor lehet bemenni ha fel van véve a tárgy. :D

Azért írtam a "feketén" szót oda.

Nem pont a lefizetésre gondoltam, ha valaki arra gondolt, pedig úgy néz ki, hogy van aki arra gondolt.


Az előadások ahogy tudom, egyébként is publikusak, szóval oda bárki bemehet gond nélkül. A gyakorlatok, és nyilván a zh-k/vizsgák nem.

2019. jan. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

#8: féleeértettél. Tudom, mire gondoltál. De ha felveszik, csak akkor tud neki a tanár megajánlottat adni, ha a diák nála veszi fel a tárgyat.

De egyébként is, ez így elég életszerűtlen...

2019. jan. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
88%

8-as Szerintem arra gondolt, hogy ha nem tudja nála felvenni a tárgyat, akkor cseszheti, hogy vele ez le van zsírozva, mert a másik oktatót pont nem fogja ez érdekelni... amúgy is eléggé nehezen tudok elképzelni hasonló szituációt, nálunk még az egyetem hallgatójaként is könyörögni kell ilyen és hasonló megoldásokért, ha valami miatt (pl. Neptun hiba vagy betelt a létszám, holott nem is járnak be annyian) nem tudtad felvenni az adott tárgyat.


Amúgy nem, ilyen alap esetben nincsen. Viszont nálunk az egyetemen volt vagy (szerintem) van egy olyan program, aminek talán az a neve, hogy "kreditpróba". Ez tulajdonképpen pont arról szól, hogy a középiskolások megismerhessék az egyetemi rendszert és egy kis betekintést is nyerhessenek a szakokba. Meghirdetnek rendes féléves tárgyakat (mondjuk inkább ilyen alapozó tárgyak, amik nem igényelnek előzetes tudást), délutánonként, hogy suli után is be tudjanak menni és lehet választani, hogy csak bejársz, meghallgatod stb. vagy jegyet is szerzel belőle. Ha szereztél egy jegyet, akkor arról kapsz egy igazolást, amit később az egyetem hallgatójaként "beválthatsz" (tehát megkapod azt a jegyet és a kreditet), ha az szerepel a szakod tárgyai között.

2019. jan. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!