Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Informatika emelt érettségire...

Informatika emelt érettségire hogyan készüljek fel nulláról? Hol kezdjem, mire feküdjek rá nagyon?

Figyelt kérdés
Biosz-kémiás szakról váltok másra, proginfó az egyik kiszemeltem. Kell a pont, ezért vizsgáznék, de nem tudom, mivel redemes kezdeni a felkészülést... szóbelire vagy gyakorlatra gyúrjak-e jobban - egyáltalán: az alapdolgok nem tiszták (pl a programozást milyen szoftverrel gyakoroljam)

2019. jan. 10. 14:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Anno nekem így nézett ki az írásbeli:

1. szövegszerkesztés

2. táblázatkezelés

3. adatbázis-kezelés

4. programozás


1.szövegszerkesztés: word-ben kell mindenféle csodát varázsolni, táblázatok, bekezdések, képbeillesztés stb. Erre szerintem elég annyit készülni, hogy a korábbi évek feladatait végigcsinálod és rutinból nagyjából mennie kell majd.


2.táblázatkezelés: általában kapsz egy txt-t, mely tabokkal van elválasztva, ezt kell beimportálni egy excelbe, és ott mindenféle függvényt használni (fkeres, szumha, index+hol_van stb.) illetve 1-2 diagramot is kell tudni szerkeszteni


3.adatbázis-kezelés: access-ben kell adatbázisokkal ügyeskedni, összekötögetni őket, kulcsokat megadni, lekérdezéseket írni, erre youtube-on szerintem van nagyon sok training video, nézegesd őket.


4.programozás: talán a legnagyobb kihívást jelentő feladat. Sok pontot ér és érdemes sok időt hagyni rá (én anno 1,5 óra alatt kész lettem a többivel, így volt 2,5 órám programozni). Ha nem jártál info faktra és soha semmit nem programoztál akkor valószínű nem fog egykönnyen menni elsőre, érdemes sok youtube videót nézni, stackoverflow-ot böngészni megoldások után. Kell tudni file-t beolvasni, file-ba kiírni, különböző tömb-műveleteket tudni, szövegekkel dolgozni és hasonlók. A lényeg, hogy ne bemagolj algoritmusokat, hanem tudj alapvető dolgokat, és ezeket majd össze tudd rakni a feladatnak megfelelően. Szerintem ehhez a legfontosabb a rutin. Erre is ajánlom a korábbi érettségiket. Én anno java-ban érettségiztem, nem tudom, most lehet-e. Ahhoz szoftver pl. eclipse/netbeans, de ezt majd meglátod, ha kitaláltad a nyelvet.


Szóbeli: nekem könyvtárakról kellett beszéni (igen, emelt infón azt kérdezték, hogy kell kikölcsönözni egy könyvet), de amúgy vannak tételek, ezeket kell tudni ill. pl "egy jó pc felépítése": ehhez nem árt érteni is hozzá egy kicsit. Sajnos erre már nem igazán emlékszem.

2019. jan. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én tavaly érettségiztem infóból, igaz középszinten, de megpróbálok segíteni, támpontot adni.

Próbálj érdeklődni a suliban, ahol írni akarod, ők adnak egy szoftverlistát, hogy milyen programokat lehet majd használni, ezt alá kell írni (nem adták nekem oda, de lefényképezhettem). Azt hiszem nagyjából központilag meg van határozva, hogy milyen programok lehetnek és fent van neten is, de el tudom képzelni, hogy lehetnek eltérések, és úgyis alá kell majd ezt a lapot írnod, úgyhogy azt vedd alapul. Nekem nem kellett kiválasztanom előre, hogy milyen programmal csinálom, minden rajta volt a gépen, azzal csináltam, amivel jól esett, de előtte évben aki érettségizett (ugyanaz a suli), velük kiválasztatták előre, úgyhogy ezen se lepődj meg :D A legjobb, ha rákérdezel az adott suliban.

Nem tudom, mennyivel nehezebb az emelt, annyit tudok csak, hogy van programozás része is, de szerintem mindenképpen csinálj meg 1-2 feladatsort, ami nem megy, abból többet is.


[link]


Én ez alapján a honlap alapján készültem, soha előtte nem láttam pl adatbázis-kezelést, azt teljesen 0-ról innen tanultam meg.

A szóbelire nekünk az érettségiztető tanár elküldte e-mailben a témaköröket, de nyugodtan alapul veheted azt, ami az Oktatási Hivatal honlapján van fent, mást nem kérdezhet, csak ami abban van.


[link]


A szóbelire ebből a könyvből tanultam, a tanár is ezt ajánlotta.


Sok sikert a felkészüléshez :)

2019. jan. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Gyakorlati 120 pont, szóbeli 30 pont, ennek megfelelően.


Emelt szinten csak az OH honlapjáról lehet venni a témaköröket, az aktuális vizsgaidőszak nyilvánosságra hozott anyagai között vannak a szoftverlistával együtt.

2019. jan. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát! Az a weboldal nagyon tetszik, nagy segítség!
2019. jan. 12. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!