Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SZTE ÁOK vagy PTE-n a mentőtis...

SZTE ÁOK vagy PTE-n a mentőtiszti szak érné meg jobban?

Figyelt kérdés
Nem tudok dönteni a két szakma közül, pedig már pro-és kontraérveket is írtam. Mi a véleményetek?

2019. jan. 10. 18:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
30%

Orvosisként részemről csakis ÁOK jöhetne megint szóba.


Mik a céljaid? Mik az érvek, amiket felírtál?

Ha mentőzni akarsz, akkor mentőorvos is lehetsz.

2019. jan. 11. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Mik lennének az érvek? Anélkül elég nehéz segíteni a döntésben, hogy tudnánk bármit rólad.


Azért megpróbálom. Előrebocsátom, hogy én magam orvostanhallgató vagyok, de sok jelenlegi és volt mentőtiszthallgató ismerősöm van és mind ugyanazt mondják.


Mentőtisztire csak akkor menj, ha tényleg biztosan mentőtiszt akarsz lenni, semmi más és ezért bármire képes vagy (ugyanez persze valamennyire igaz az orvosira is, de a mentőtisztire szerintem még inkább). Sok orvosira felvételizőnek szerepel második opcióként a mentőtiszti, mert úgy gondolják, hogy ha nem veszik fel őket az ÁOK-ra, akkor majd elvégzik azt, mert az "csak" egy 4 éves "főiskolai" képzés és kevesebb pont kell, szóval biztos könnyebb.


Aztán meg nem. Maximum máshogy nehéz. Orvosin a felvettek 80-90%-a végez. Mentőtisztin meg kb. 10. Lehet, hogy kevesebb a tananyag, de sokkal szigorúbban veszik a gyakorlati képzést és ha úgy döntenek, hogy nem vagy elég rátermett, hogy sürgősségi betegellátásban dolgozz, akkor sosem engednek át. Merem állítani, hogy ha 100 felvett orvostanhallgatót átültetnénk mentőtisztire, közülük is max 10 végezné el. Sőt, ha elsőre nem vesznek fel ÁOK-ra, akkor is nagyobb eséllyel lesz belőled valaha orvos, mint mentőtiszt.


Továbbá sokan azt hiszik, hogy ha mentőtisztin elvégzel 1-2 évet és újrafelvételizel orvosira, el tudsz fogadtatni tantárgyakat, de ez sem igaz.


Persze ha rád nem illik a fenti leírás, netán mindezt már tudod, akkor bocsánat, csak gondoltam, leírom ezt, mert ezt mindenkinek jó tudni.

2019. jan. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Mindkettőtök válaszát köszönöm!

Kedves Második, nagyon örülök, hogy mindezt leírtad, mert halvány lila gőzöm sem volt róluk.

Az érvek röviden: mindig is orvos akartam lenni, a mentőtiszti csak egy ideje került képbe, látván, hogy igen csupán 4 éves (rövid, lesz időd aztán családot alapítani) és feltehetőleg egyszerűbb az orvosinál. Na de olvasva a válaszod, értelek. És pont ettől félek, hogy egyes helyzetekre nem leszek eléggé rátermett, és ott nem lehet hezitálni, hogy bocs tesó, de nekem ez nem megy. Viszont a mentős szakma is magával ragad és tetszik. (Talán orvosi jobban lázba hoz) de orvosinál félek a bejutástól, hogy fogom bírni, 30 éves koromig legalább tanulni kell, semmi család stb.

Nehéz döntés...

Mindenesetre várom a további véleményeket is! :-)

2019. jan. 11. 16:03
 4/18 A kérdező kommentje:
Ja és, ment a zöld pacsi :-D
2019. jan. 11. 16:04
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez a "30 éves korodig tanulni kell és semmi család" szerintem nagyon el van túlozva. Nehéz bejutni orvosira, 6 évig valóban tanulni kell, addig tényleg nincs kibúvó. Vagyis ha tegyük fel 18 éves korodban leérettségizel, akkor cirka 24 éves korodban diplomázol le. 24-25-(esetleg 26 ha gebasz volt az egyetemen) már munkába állsz, mint minden másik ember és fizetést is kapsz. A rezidens évek alatt nyilván kevesebbet, aztán később egyre többet és többet. Mások is bejárnak a munkahelyükre reggel 8-ra és ott vannak délután 4-ig vagy tovább ha muszáj, egyedül talán az ügyeletek azok, amik rendhagyóak, de ezt se lehet igazán kiemelni, mert vannak akik meg éjszakai műszakban dolgoznak. Ezek a dolgozó emberek is gyereket vállalnak, családot alapítanak, egy orvosnak miért ne lehetne? Ne érts félre, nem akarom ezzel ledegradálni a szakmát, hiszen tetszik-nem tetszik, ez egy különleges munkahely, ami különleges akadályokat állít az orvosok elé, és éppen ezért nehezebb és többet kivesz az emberből de hát ez benne a szép, aki valóban orvos akar lenni, az úgyis szívesen is. Az tényleg elmondható, hogy az orvos egész életében tanul, de nem úgy mint egyetemen 6 évig, hogy vizsgaidőszakban 15 órát ülsz a könyv fölött naponta, hanem már van életed és dolgozol.
2019. jan. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
*az úgyis szívesebben csinálja ezt, mint bármi mást.
2019. jan. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Én a mentőtisztit nagyon nem ajánlom. Nagyon szűk spektrumon mozognak, orvosként nem nagy kunszt pályát módosítani ha nem tetszik, mentőtisztként sokkal nehezebb. Orvosként amíg meg tudod indokolni, hogy mit és miért csinálsz a beteggel addig szabad kezed van, mentőtisztként a protokollok rabszolgája vagy. És igen mentőtisztként valóban nehezebb bizonyos értelemben végezni. Az anyag kevesebb sokkal, viszont orvosin, ha szorgalmas vagy akkor orvos leszel. A mentőtiszti képzésben viszont elég annyi, hogy valamelyik oktatód vélt vagy valós indokkal kitalálja, hogy te nem vagy alkalmas, mert csak 165 centi magas vagy és nem bírod el a beteget, vagy mert 200 centi magas vagy és gerincsérved lesz, vagy mert nő vagy, vagy mert csak nem vagy szimpatikus... tudod mint a nyuszika a viccben, van sapka nincs sapka. Tök merevek és dogmatikusak.

Ha mentőzni akarsz legyél orvos, majd menj el anesztesnek vagy sürgisnek. Sokkal nagyobb tudásod lesz, sokkal nagyobb mozgástered lesz, mind a karrierben mind a betegellátásban, és kevésbé leszel kitéve a fent említett mentős baromságoknak és többet fogsz keresni is.

2019. jan. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
A 7-es mindent leírt. Talán még annyi, hogy az orvos külföldön is orvos. A mentőtiszt itthoni sajátosság. Kint ápolónak minősítik.
2019. jan. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

5-ös, 7-es, 8-as köszönöm válaszaitokat! Tényleg hihetetlen, de kissé felnyitottátok a szemem ezekkel a dolgokkal kapcsolatban és be kell látnom, ebből orvosi lesz (reményeim szerint).

Köszönöm nektek még egyszer! :-) (Zöld kezek mentek)

Egyébként ti mentőtisztire jártok/tatok?

2019. jan. 22. 18:11
 10/18 A kérdező kommentje:
És igen, jól mondjátok, ez a szakma szépsége, hogy ennek szenteled az életed és emellett a saját életed is igyekszel megoldani. Emberi életeket menthetsz, munkába állsz és családot is alapíthatsz
2019. jan. 22. 18:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!