Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy kell egyetemre pontot...

Hogy kell egyetemre pontot számolni? Az egyik lehetőség az 11-12évfolyam (max 200pont) + érettségi (max 200pont) + 100pont plusz pontok. A másik meg az egyetemi követelmény 2emelt érettségi+középszintű nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

2 emelt nyelvvizsga ha 80% az 80+80+50pontot ér?

A 2 emelt követelmény max 420pont lehet 80%-nál?

Más bónusz nem járhat?


2019. jan. 10. 20:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Wow, ebből egy kukkot sem értettem :D


Egyszer leírtam ezt korábban, úgyhogy bemásolom ide, aztán ha van kérdésed utána ki vele :D


Pontszámításnál 2 ág van: érettségi eredmények és vitt jegyek átlaga. Utána rájönnek a plusz pontok.


Érettségi eredmények: összátlagból viszel valamennyi pontot, illetve azoknak a súlyozottját, amelyeket kérnek a szakon. Kötelező érettségi: magyar, matek, történelem, választott idegen nyelv, választott tantárgy, illetve kiköthetik még évközben, hogy egy természettudományi tárgynak is benne kell lennie. Nekünk nem volt ilyen, de amúgy is azt mondták az informatikát elfogadják annak.


Plusz pont: 28 pont középfokú nyelvvizsga, 40 pont felsőfokú nyelvvizsga, 50 pont emelt érettségi. Nyelvvizsgákból csak egy nyelvet számíthatsz be (pl. van angolból közép és felső, nem kapsz 68 plusz pontot, csak 40-et). Ha jól tudom az emelthez csak annyi kikötés van, hogy megkaphasd a plusz pontot, hogy legyen meg a 60 százalék, talán.


Vitt pontok: Egy legalább 2 évig tanult természettudományi tantárgy utolsó két év végi eredménye, egy nyelv utolsó 2 év végi eredménye, magyar nyelv, irodalom, matematika, történelem utolsó két év végi eredménye, súlyozva ezeket.


[link]


Ez segít kiszámolni, és ha beírtad a pontokat, el is magyarázza miért:


[link]


Ez pedig részletesen, pontokra szedve elmondja a pontszámítás menetét:


[link]


A cikkek tavalyiak, de nagyon nem hiszem hogy változni fog, ha mégis felvi.hu, eduline, oh.hu mindig a barátunk :D

2019. jan. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

100 pont max a 11-12.es jegyek

100 pomt max az érettségik átlaga (magyar, töri, matek, nyelv, valasztott)

200 pont amit az egyetem kér. Ha pl. magyar-töri a követelmény, akkor ezeknek az érettségi százalékai

100 pont a plusszpontokért


És van még a duplázós számítás. Ilyenkor az a 2 tárgynak az érettségi százalékait duplázzák amit az egyetem kér (pl magyar-töri)

És a plusszpontok


A felsőfokú nyelvvizsga 40 pontot ér. Az emelt szintű érettségi 50 pontot. De ha pl angolból emeltezel akkor már nem számít az angol felsőfokú.

2019. jan. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Már miért ne számítana? Az emelt angol középszinten sincs, egy felsőfokú nyelvvizsga sokkal nehezebb, miért mondanák azt, hogy nem számítható be?

Lehet angol emelt-angol felsőfokú, akkor nem számítható be duplán az angol, ha két nyelvvizsgád van, ugyanabból a nyelvből. Angol emelt:+50, angol felsőfok:+40, összesítve: +90/100 plusz pont. Ha van még egy emelted, akkor megvan a száz, de annál többet nem lehet vinni.

2019. jan. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!