Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógypedagógiai vagy más...

Gyógypedagógiai vagy más pedagógia szakon tanulnak látássérültek vagy hallássérültek? Nem nézik ki őket, hogy mégis mit keresnek itt?

Figyelt kérdés
Én is az egyik csoportba tartozom és bizonytalan vagyok az előítéletek miatt, hogy belevágjak-e ilyen szakba vagy sem. Gyógypedagógia érdekelne ez miatt inkább, és általánosságban kérdeztem, hogy egy sérültet, fogyatékost hogyan fogadnak az egyetemeken?

2019. jan. 11. 11:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Sok esetben inspiráló lehet, ha valaki olyan problémákkal foglalkoztat embereket, ami nekik van. Szóval a szakmában ez nem biztos, hogy nem kifejezetten előny is.

Én más szakon vagyok, de van egy vak évfolyamtársam. Eleinte furcsa volt, hogy bejött előadásra így is, de nem a negatív értelemben.

2019. jan. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
97%
2 kerekesszékes és több ilyen-olyan (főleg látássérült, végtaghiányos stb) sérült évfolyamtársam is volt az elmúlt években, több suliban. Sehol nem nézték ki őket. A társadalom egyenjogú tagjai, tanulnak, dolgoznak, mint bárki más.
2019. jan. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!