Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nyelvvizsga = emelt szintű...

Nyelvvizsga = emelt szintű érettségi?

Figyelt kérdés

Végzős diák vagyok, és szeretnék tovább tanulni.

Amit szimpatikusnak találtam, az az osztatlan tanár képzés, angol illetve matematika szakon. A követelmények között szerepel az emelt szintű angol érettségi. Nekem egy előrehozott középszintű érettségim van valamint egy B2 -es komplex nyelvvizsgám, ami tudomásom szerint egyenértékű egy emelt szintű érettségivel.

A kérdésem az lenne, hogy ebben az irányban szeretnék tovább tanulni, akkor a nyelvvizsgámat beszámíttathatom, mint emelt szintű érettségi, és nem kell év végén angolból emeltet tennem?


2019. jan. 11. 21:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Csak fordítva igaz. Emelt szintű érettségiért kapsz középfokú nyelvvizsgát.
2019. jan. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom még van egy olyan lehetőségem, hogy megjelölöm természettudományi karon a matematikus szakot (ide elég a közép érettségi), elvégzem ami 3 év, és utána mehetek tanárképzőre. Ez így van?
2019. jan. 11. 21:47
 3/5 anonim ***** válasza:
42%
A tanárképzés kétszakos. Nem tudsz két év alatt mesteren tanár lenni. Csinálj csak szépen meg egy emelt szintű érettségit, az egyetem nehezebb, mint egy érettségi.
2019. jan. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2019. jan. 11. 21:54
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez Mo-n nem működik. Vagyis angol középfokú vagy felsőfokú nyelvvizsgával az emelt angol érettségit nem lehet kiváltani.


Romániában tavaly hoztak egy törvényt, miszerint az angol közép ECL kiváltja az angol emelt érettségit. Természetesen nálunk ehhez hasonló jogszabály módosítások nem várhatóak :)

2019. jan. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!