Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Könnyűzenével szeretnék...

Könnyűzenével szeretnék tovább tanulni! Milyen lehetőségeim és esélyeim vannak? Illetve milyen iskolákat ajánlotok? Többi lent

Figyelt kérdés

16 éves gimnazista vagyok, 8 éve gitározom, az utóbbi 3-4 évben könnyűzenét is tanulok. Van tapasztalatom zenekarban és több stílusban is, de nyilván mindig van hova fejlődni.. Milyen szintre kell eljutnom hogy felvegyenek felső oktatásba? Hogy zajlanak az ilyen felvételik? Ének fakt mennyire szükséges hozzá? Mire kell figyelnem vagy mivel tudom fejleszteni magam?

Ha szerintetek lehetséges, milyen iskolákat ajánlotok ami színvonalas, de mégse lehetetlen bejutni? Kőbányai? Kodolányi? esetleg külföldön érdemesebb lenne?



2019. jan. 11. 22:13
 1/5 Mojjo ***** válasza:
100%
Kőbányai. Viszont zenei karrierhez elsősorban nem iskolai végzettség kell, hanem kapcsolatépítő képesség, szociális agilitás. Ezután talán a zenei tehetség és csak utolsó sorban az iskola.
2019. jan. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nekem is az volt az első ami eszembe jutott, rengeteg jót hallottam már róla, viszont azt is, hogy iszonyat kemény a felvételi. Ez mennyire igaz?
2019. jan. 11. 22:26
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nehéz a felvételi, az csak jó. A szakmailag nagyon jó zenészek közt is akad, akik nem tudnak megélni belőle, így ha a felvételi bizottságban felmerül, hogy valaki szakmailag nem tudja hozni a maximumot, akkor tényleg ne vágjon bele.


Keresd meg az iskolát, biztos vanna konzultációs alkalmak. Mivel a tanárok érdeke is, hogy jó zenészek menjenek hozzájuk, szerintem szívesen meghallgatnak felvételi előtt, és majd ők megmondják, hogy van-e esélyed bekerüln, és megéri-e ezzel foglalkoznod.

2019. jan. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia, én a Premier könnyűzenei suliba járok, érettségi utáni OKJ zenész képzésre, de ezt az iskolát semmiképpen nem ajánlanám. Tanárok alig tanítanak vmit, többször elmaradnak órák, a szakmai vizsgára nem készítenek fel rendesen. Én megbántam hogy ide jöttem. Viszont mivel ingyen van és már csak félév van hátra, befejezem, de a szakmai zenész vizsgát szerintem jövőre fogom lerakni.(2 év estin ehhez kevés.)
2019. febr. 2. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia!

Én nagyon ajánlom a Kőbányai sulit, igaz nehéz bekerulni, de utana egy kis csalad resze leszel! Nagyon jo tanarok vannak es nagyon sok tapasztalatot lehet nyerni na meg kapcsolatokat!

Mivel ez egy "felnott" kepzes gyakorlatilag, rajtad all, hogy mit veszel ki belole. Nagyon nagy buli az egesz, viszont fontos, hogy tudd a hataraidat es minel tobbet vegyel ki belole! Ket tipus van itt.. sok sikert!

2020. febr. 10. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!