Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Dexam és Társalkodó nyelvvizsg...

Dexam és Társalkodó nyelvvizsga vélemények tapasztaltok élmények érdekelnének a vizsgákról. Mi a véleményetek ezekről?

Figyelt kérdés
Lenne egy nagyon fontos és sürgős kérdésem : az egyetemi felvételi során követelmény egy felsőfokú nyelvvizsga, amivel nagyon tanácstalan vagyok. Számomra a legegyszerűbbnek (ha van egyáltalán egyszerű nyelvvizsga a DEXAM és Társalkodó tűnik, ráadásul ezek aránylag olcsók is? Ha van élményetek tapasztalatotok ezekről a vizsgákról kérlek írjátok le és ha tudtok hogy hol tudok tananyagokhoz jutni?Köszönöm
2010. jún. 29. 13:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Én ugyan DExam felsőfokút csináltam (humán modullal), sikerült, de fenntartásaim voltak, vannak. Ezért:


- a humán modulos szóbeliztetők roppant kekeckedők voltak. kb. 50-54%-os teljesítményeket értünk el, (nem csak én, hanem a párom is, a kirakott papírok szerint a társaság javarésze) míg a szomszédban folyó reálmodulosoknál mindenki 80% körüli beszédet vagy jobbat produkált. :/

(ez ugyebár roppant furcsa. az járt jól, aki szerencsére magas százalékon magnózott.)

- hiába kértem humánt, a feladatom inkább reálos téma volt. szerintem. bár ez eléggé szubjektív.


Viszont előny, hogy egy picit olcsóbb, mint a többi nyelvvizsga. Ha ez is fontos, nagyon is számít, akkor próbáld ki.

Társalkodót nem ismerem személyesen, két osztálytársam vizsgázott ott, sokat készültek, rögtön sikerült nekik.

2010. jún. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat és a segítségedet is. Igen én is felsőfokúra karok menni ahogy te. Ha megkérhetnélek leírnád hgy néz ki a Dexam vizsga mert nekem a honlapja nem tetszik és szerintem hiányos is. A társalkodóról nekem is azt mondták hogy nem nehéz de az ismerőseid ott is felsőfokún voltak. Szerinted melyik a könnyebb?? Én ezen a téren annyira hezitálok azért is fontosak nekem a vélemények és a személyes tapasztalatok amiért nagyon hálás vagyok neked. És előre is köszönöm.
2010. jún. 29. 13:44
 3/5 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem megkérdezni hogy tudom a dexamnél van egy középfokúra felkészítő tankönyv viszont felsőfokúra nem találtam sehol. Te miből készültél? Tudnál nekem segíteni hogy hol tudok ilyeneket beszerezni?
2010. jún. 29. 13:48
 4/5 anonim ***** válasza:

Nagyjából így szóbeliztem [bár nem emlékszem mindenre - eléggé kínos, mert alig jut eszembe, mi történt, miről beszéltem]:


Vizsgapárommal valami nagyobbfajta helyiségben várakoztam, aztán együtt személyigazolvánnyal behívtak egy picike szobába. Ott kitöltettek egy lapot, majd odaadták a prezentációs feladatot. Kétféléből lehetett választani, nincs túl sok idő rá (csak átfutottam, és kapásból ráböktem valamelyikre). Érdemes nagyon koncentrálni, elolvasni, és máris gondolkodni, elképzelni és felépíteni az előadásod. Készíthetsz jegyzetet, adnak papírt - ez nálad lehet majd a vizsgázáskor, de legföljebb csak bele-belepislanthatsz.

Aztán behívnak, néhány bemelegítőkérdéssel kezdenek, bár nálunk nem vitték túlzásba. :/ Majd figyelj oda, hogy azokra a "nagyon egyszerűen megfogalmazott", könnyűnek tűnő kérdésekre is minél kerekebb, tökéletesebb, nyelvtani és szókincsbeli fordulatokkal teletűzdelt rövid válaszokat adj. Tőlem pl. egyáltalán nem húzós kérdésre vártak választ: Hova mehetnek szórakozni az idősek? (Pedig direkt a welfare meg hasonló hülye témákat olvastam át, és meg sem közelítette azt a színvonalat :S...)

A vitánál pedig mindegyikünk kapott szempontokat a feladatleírás mellé (szerintünk ezek fedték egymást, így kicsit zavaros, nehéz volt dűlőre jutni), ezek alapján kellett megegyeznünk, kiválasztanunk pár pontot közösen, érvelve, vitázva. (Az olimpiák szerepéről, hasznosságáról volt szó.)


Hm, csak néhány témakört néztem át fénymásolatokból. Szerintem nézz szét egy tankönyvekre specializálódott üzletben (Székesfehérváron ilyen a Study Tankönyvbolt, szóval valami hasonlóra gondolok). [link]

Mivel bő, árnyalt szókincs megszerzése a cél - azt hiszem, hasznos, ha valami bonyolultabb könyvet olvasol, kiírod az ismeretlen szavakat szókártyákra és megpróbálod máskor is használni őket. Úgy készültem én is.

2010. jún. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm hogy ilyen hamar válaszoltál. Tényleg nagyon hasznosak a válaszaid mert élményből és tapasztalatból merítkezel ami a legjobb hiszen így személyesen tudok tőled információhoz jutni ami szerintem fontosabb mintha a hivatalos oldalát böngészném. Azért is szeretnék menni a DEXAmre mert az angol tanárom is ezt ajánlotta hiszen neki majdnem minden diákja átment rajta,igaz középfokún. Azt még megkérdezhetem hogy az írásbelire mire számíthatok, hogy néz ki, milyen feladatok voltak mik a benyomásaid? Megfogom nézni ezeket a könyvesboltokat.:) Köszönöm mégegyszer a válaszodat és azt hogy ilyen segítőkész vagy:)
2010. jún. 29. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!