Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdasági vagy műszaki irányba...

Gazdasági vagy műszaki irányba menjek tovább?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok és lassan eljön a pályaválasztás.

Eddig a ITF műszaki szak/ formatervezés szak fogott meg. Reál beállítottságú vagyok de szeretem kreatív dolgokat és a művészetet. A jövőben szeretnék alkotni, tervezni. A többi műszaki szak annyira nem tetszik, mert kevés művészeti/kreatív oldala van és úgy gondolom hogy pl gépészmérnökit végig szenvedném és nem is lennék belőle igazán kiemelkedő. (Bár talán a belsőépitészet/építészet szóba jöhet)

Ugyanakkor most elgondolkoztam hogy gazdasági vonalon kéne-e tovább mennem. (pénzügy, kereskedelem és marketing, gazdasági manadgment) Bár a szakok között nem igazán látom még különbségeket, nem tudom még melyik lenne megfelelő nekem. Érdekel az üzleti világ, a kereskedelem, szeretnék majd emberek között dolgozni, szeretem az idegen nyelveket.

Melyik szakon lenne könnyebb az elhelyezkedés? (és hol?)

Esetleg alapszakon valami mérnökit aztán mesterszakon valami gazdaságit lenne érdemes elvégezni?



2019. jan. 12. 23:36
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem a kereskedelem és marketing illene hozzád ez alapján amit elmondasz, ez a legkreativabb szak a gazdasági szakok közül a marketing miatt, ezzel dolgozhatsz marketing vagy reklám területen is. És ide az idegen nyelvek is kellenek, de azok minden gazdasági szakhoz kellenek. Ez piacképes diploma, de az összes többi gazdasági is. A pénzügy, számvitel matekosabb, szárasabb, magolósabb. A gazdmen/nemzetközi gazdaság és a kermark szakokon ugyanazok az alapozótárgyak, de második évtől a kereskedelem és marketingen a szakirányhoz kapcsolódó tantárgyak vannak, a gazdmen és az NG pedig általánosabbak. Ha felmész az egyetemek honlapjára, ott le vannak irva részletesen milyen tantrágyak vannak meg hogy milyen szakon miről fogsz tanulni.
2019. jan. 13. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!