Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jelezzem már most a tanáromnak...

Jelezzem már most a tanáromnak, ha emelt érettségit szeretnék majd tenni?

Figyelt kérdés

9.-es vagyok, egy műszaki szakgimibe, de én majd biológiából szeretnék emelt érettségit tenni 6.tárgyként, mivel 2020-tól kötelező lesz az emelt érettségi, és én a

biológiával szeretnék továbbtanulni.


A kérdésem tehát a, hogy érdemes-e ilyen korán jelezni?



2019. jan. 13. 13:52
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Felesleges, 10. végén úgyis felmérik ki miből akar emeltezni, hogy tudják miből kell fakultációt indtani. Nyilván vesztenivalód nincs, ha akarod megemlítheted neki, de akkor sincs semmi ha nem szólsz.
2019. jan. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nálunk nincsenek faktok. Van biol mind a 4 évig, de mivel a szakmai érettségivel mindenki megkapja a bizonyítványt, így nem túl színvonalas az oktatása a tárgynak. Főleg nem emelt szintre
2019. jan. 13. 14:27
 3/5 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem igen. Így már kezdettől oda fog figyelni rád, és tud segíteni a készülésben. Egy műszaki szakgimnáziumban valószínűleg boldog lesz, hogy van ilyen tanítványa, és nagyon szívesen foglalkozik veled. Az a gyanúm, hogy a normál tempó, ahogy az osztályod halad, még egy jól sikerült középhez sem biztosan elég.
2019. jan. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk gimiben a töritanár már az első hónapokban direkt rákérdezett, bár nem is volt kérdéses, hiszen speces osztályba jártam, mindenki emeltet tett. Bátran kérdezz rá, ne fognak harapni. Sőt, annak fog örülni, hogy az ő általa tanított tárgyat akarod emelt szinten letenni, mert ez egyfajta visszacsatolás is, hogy (ő) nem rettentett el téged a tárgytól :D
2019. jan. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azaz *jelezd neki.
2019. jan. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!