Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Végzős vagyok, melyik szakra...

Végzős vagyok, melyik szakra menjek a Testnevelési Egyetemen?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 17 éves vagyok, és most leszek végzős. Kiskorom óta sportolok, imádom az összes sportot, de a legjobban a labdarúgást, ami nem is megy rosszul. Ezért is választanám a Testnevelési Egyetemet továbbtanulás céljából.

Nos én szeretnék tesitanár, és edző is lenni, viszont ez két különböző szak. Melyiket vegyem fel először?


A másik kérdésem az, hogy igaz-e az, hogy a testnevelés mellé fel kell venni majd egy másik tárgyat, és így nem lehetek csak tesi tanár? Ez hogy működik? (osztatlan tanár 10 félév a kar neve, amire jelentkezni akarok)


Bocsi, hogy ennyi kérdésem van, de lenne mégegy :'D

Mivel történelemből is jó vagyok, ezért abból fogok emelt érettségit csinálni, viszont tesiből csak sima közepet. Ugye nem kell tesiből is emeltet csinálni? Mivel van pár olyan dolog, mint a gyűrű, amire 1000%, hogy még nem megyek fel, valamint a talajtorna, amiből kicsit rossz vagyok, de a középszintet tudom teljesíteni. Szóval emelt tesi érettségi nélkül is felvesznek a TE-re?



2019. jan. 13. 15:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A TE-en az osztatlan tanárin előírás az emelt etesi. Azedzőin csak gyakorlati/alkalmassági vizsga van.


[link]

2019. jan. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És ezt az előírást hol találom, hogy kötelező az emelt érettségi tesiből ahhoz, hogy az osztatlan tanárképzésre tudjak jelentkezni a TE-n? Mindenhol keresgélek, de nem találok semmilyen írásos dokumentumot..
2019. jan. 14. 16:01
 3/3 A kérdező kommentje:
Már megtaláltam, és tényleg emeltezni kell belőle
2019. jan. 14. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!