Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Diplomás (Férfi) ápoló V. Okj...

Diplomás (Férfi) ápoló V. Okj Sürgősségi ápoló v. Okj Mentőápoló? 24 évesen késő jelentkezni?

Figyelt kérdés

Helló! Azon gondolkodom, hogy jelentkezzek Ápolónak de nem tudom, hogy melyikkel járok jobban valamint, hogy el vagyok e már késve ezzel...


A Győri egyetemre felvennének valószínüleg idén de kérdésess milyen az oktatás.

A Semmelweis lenne az ideális de ahhoz pedig kevés a pontom, mentőtiszti pedig pláne. Az érettségim nem lett rossz annó de inkább a történelemre és az idegen nyelvre feküdtem rá. Az évközbeni jegyeim pedig nem túl fényesek. Így a pontjaim ide pont nem optimálisak és itt nem tudok duplázni mint ahogy az előző egyetemen tettem. Ahhoz, hogy felvegyenek a Semmelweis-ra jövőre kéne jelentkeznem mert addigra leteszem az angol közép szóbelit amiből sajnos meghúztak és ez feldöntötte a képletet ezért is a kérdés... különben lehet felvettek volna idén a Semmelweisre.


Szóval a Semmelweis csak jövőre menne viszont akkor már 26 lennék mire elkezdem szeptemberben és 30 mire befejezem.


Szerintetek ezek fényében jobban járnék egy Okj-s Vizsgával ami 1-2 Hónap múlva indul? Az 3 éves, előbb el tudom kezdeni, igaz fizetős és úgy hallom nem sokkal keress kevesebbet (itthon...)

viszont diplomással könnyebben ki lehet menni külföldre főleg ha a Semmelweisen szerezném mivel, hogy annak elég nagy neve van.



2019. jan. 13. 19:35
1 2
 1/11 anonim válasza:
Nem, nem keso. Nekem volt sok 40 eves szaktarsam, mikor 18 evesen kezdtem.
2019. jan. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És milyen szakon ha kérdezhetem? (Amúgy téged egy csomószor látlak más témakörben :o)
2019. jan. 13. 19:39
 3/11 anonim válasza:

En a DE-n vegeztem mint diplomas apolo.

Elso 2 ev mentotisztekkel haladtunk.

Hat, az unalmas ejszakak alatt muszaj valamit ...:D

2019. jan. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hm~ Mivel te se Semmelweisen végeztél... észrevetted, hogy valamiben is kevesebbet érne a diplomád?
2019. jan. 13. 20:19
 5/11 anonim válasza:

Nem, sot, mivel en Bpn dolgozom rgynapos sebeszeten, sokszor megcsodaljak es megdicserik. Sok DEs kollegam van.

A szegedi es a pecsi diplomasokat is ugyan ugy szeretik es elfogadjak amugy.

2019. jan. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem késő. Meg,ha van benned elhivatottság eziránt... Ezt szeretnéd, ebben tudnád elképzelni magad akár hát jóóóó sok évig, tehát ez az, amiért lelkesedni tudnál, amit szívvel tudnál csinálni, akkor legyél ilyen. Tök jó, szép dolog az, ha segíthetünk másoknak:)
2019. jan. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
5ös írhatok neked privit?
2019. jan. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én Semmelweisen végeztem, apolokent, és kijottem vele külföldre. Egyszer jegyezték csak meg, hogy hú Semmelweis, az nem semmi, de egyébként az elismerteteses papíron nem szerepel sem a végzettség helye, sem az, hogy diplomás. Itt nincs különbség fizetesben diplomás és nem diplomás között, és a legújabb OKJ 55 alatt futó ápolói végzettséget is elismerik, talán több doksit kell hozzá fordíttatni.

Ha szeretnél Magyarországon is tervezni, akkor javaslom a diplomasat, a fizetés is jobb, és ha vezetői vagy tovabbtanulasi ambicioid vannak, akkor azzal sokkal egyszerűbb.

2019. febr. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Melyik/ Hol külföld ?


Nagy-Britannia ?

2019. febr. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A mentő ápoló az

két éves -

2019. febr. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!