Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fogalmam sincs milyen szakmát...

Fogalmam sincs milyen szakmát válasszak és milyen egyetemre menjek, meg h ha választok is szakot csomó egyetemen van ugyan az a szak s most melyik lenne az ideális?

Figyelt kérdés
11. osztályos vagyok. Lassan már el kéne döntenem hol akarok tovább tanulni, milyen szakon. Rengeteg minden érdekel de semmi sem annyira h azt élet célomnak érezném. Voltam már biosz táborba, töri versenyen, élsportoló voltam... A sulis tantárgyakat utálom kB mindet. Amit míg el tudok viselni az az angol óra meg a tesi az egyetlen amit imádok. Nagyon jó tanuló vagyok viszont küzdök is sokat a tanulással. Mivel abszolút nem érdekelnek amiket veszünk jobban mondva meghallgatom szívesen pl az irodalmat meg torit de nem akarom megtanulni mert annyira azért nem érdekel. Tiszta magolas az egész suli. Nem fektetnek a kreativitásra, gyakorlatra. Most emelt torire, angolra járok meg info és emelt tesi faktra. Van közép nyelvizsgam is meg közép angol érettségim előre hozottan s ebben az évben csinálom a felso fokú nyelvizsgam s emelt angolt. Vezető személyiség típus vagyok, nagyon precíz és össze szedett. Mindent felirok kész rendszerem van mindenről, suli újságban is írok. Emellett 8 éve zongorazok s klasszikus énekelek de ez csak hobbi. A sport is az de ha nem találok mást lehet azzal megyek tovább. Szerintetek mi illene hozzám a halottak alapjan. Voltam külön pálya választási tanácsadáson s órákon át kelett teszteket töltenem de csak annyi derült ki h nem műszaki a bealitottsagom s javasoltak jogtol kezdve mindent. De fogalmuk se volt nekik se. Már nagyon elegem van annyi tesztet csináltam a neten is de mind olyan szakmat hozott ki ami nem érdekel. Közösség szervezo szakot is néztem, meg dietetikus, edző... De míg így is tágak a lehetőségek. Tudtok valamit javasolni? Vagy valami jó tesztet ami konkrétan Meg mondja. Annyi míg h Budapesten akarok egyetemre menni. Helyesirasi hibákért elnézést.

2019. jan. 13. 20:31
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia, hasonló cipőben jártam én is egy éve 10.-ben, mondjuk nekem azért voltak ötleteim, és két dolog között ingadoztam. Nekem az segített végülis, hogy elmentem egy nyári táborba, ahol az egyik területet mutatták be ami érdekelt, és így az egyetemet is meg tudtam ismerni egy kicsit belülről.

A másik ami hasznos volt, az egy személyiségteszt, ki kell tölteni egy 72 kérdésből álló tesztet, és az alapján elemez téged. Nyilván nem 100%-ban megbízható, de ha őszintén válaszolsz, akkor a leírásban magadra ismerhetsz, és pár új dologra is rávilágíthat. A karrier fül alatt pedig az ilyen emberekre jellemző munkákat is leírják, én pl. tudtam velük azonosulni.

[link]

2019. febr. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!