Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha tanári szakon tanulok...

Ha tanári szakon tanulok tovább, nyelvszakon (angol), akkor a gyakorlatomat csinálhatom nyelviskolában?

Figyelt kérdés

Angoltanár szeretnék lenni, de nyelviskolában+magánban tervezem, nem iskolában. Pontosan tudom, mi megy egy iskolában, a gyerekek nem figyelnek, szinte lehetetlen őket fegyelmezni, kezdő tanárra meg pláne nem figyelnek, stresszesebb az egész, ezért én nem szeretnék közoktatásban tanítani. Míg nyelviskolába olyanok járnak, akik tényleg nyelvet akarnak tanulni, fizetnek is érte és ott nem fegyelmezéssel megy el az óra.

De ugye van az 1 éves kötelező szakmai gyakorlat, azt csinálhatom nyelviskolában?

Illetve ezt mindkét szakból kell? (Mert ugye tanárin 2 szak van.)

Elnézést, ha hülyeségeket kérdezek, de nem sokat tudok erről a dologról.


2019. jan. 13. 23:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Kell mindkét szakból, igen. És nem hiszem, hogy lehet nyelviskolánál. De, hogy biztos legyél benne, ezt az adott egyetemnél kell megkérdezni.
2019. jan. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem sem lehet...de azért nézz utána, az a biztos.
2019. jan. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét szakból kell, és biztos, hogy nem csinálhatod nyelviskolában.
2019. jan. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Ne légy angoltanár!


Megbánod! Felejtsd el szerintem.

2019. jan. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Iskolában KELL megcsinálni a gyakorlatot. És ez nem úgy van ahogy te elképzeled!


100 százalékig ott kell lenned, minden helyzetből ki kell vágnod magad úgy, hogy minden lehetséges helyzetre fel is készülsz! A Longman szótárt elejétől a végéig fújnod kell, nyelvtanból nem lehet olyan szerkezet amit ne ismernél, ha az álmodból felkeltenek, akkor is tudnod kell a létező vonzatos igék LEGALÁBB 80%-át. Tudnod kell az idiómák 70%-át, hozzá kell tudnod szólni BÁRMILYEN közéleti, tudományos vagy kulturális témához azonnal, gördülékenyen, minimum választékosan.


Ismerned kell a tanításmódszeten minden fortélyát, módszerét. Fegyelmezni tudni adottság, ha nincs meg benned a képesség, távozz ettől a szakmától.


Ez egy ilyen szakma. Ha valaminek nem felelsz meg, viszlát.

2019. jan. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!