Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógymasszőr vagy kisgyermekgo...

Gyógymasszőr vagy kisgyermekgondozó-nevelő?

Figyelt kérdés

Nem tudom melyiket válasszam,okj-n szeretném elvégezni.

Azt mondják a gyógymasszőr nagyon tanulós,nehéz az anatómia és a latin kifejezések miatt.

A kisgyermekgondozóról nem tudok igazából mennyire lehet nehéz.

A gyerekeket nagyon szeretem,biztos ennek is megvannak a nehézségei,mint mindennek,de nem tudom melyiket lenne érdemes elvégezni.

Anatómiai ismeretem kb. 0 latintól is tartok azért.

A kisgyermekgondozó és a gyógymasszőr is tetszene,a gyógymasszőrrel felénk jobban el lehetne talán helyezkedni,itthon is végezhető lenne ismerősök körében,akár munka mellett is.

Félek most az anatómia miatt meg amikkel jól beijesztettek mennyire nehéz lesz.

Nagyon nehéz elvégezni??

Melyiket lenne érdemesebb?

Most így a kisgyermekgondozó vonz jobban,hogy azt mondták piszkosul nehéz a gyógymasszőr,de nagyobb az elhelyezkedésre való esély a masszőrrel szerintem.


2019. jan. 14. 07:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Erre felénk gyógymasszőrből annyi van, hogy minden sarokra jut egy. Óvodai dolgozót meg az ország másik végéből kellett hozni, hogy meg tudjanak nyitni. Melyikkel kapsz könnyebben állást?
2019. jan. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Én gyógymasszőrnek tanultam nappali tagozaton. 2 év után ott hagytam. Szerintem annyira nem tanulós, bár elég jó képességű vagyok. Minimális ráfordítással szakmai tárgyakból 4,0 átlag körül voltam. Viszont nem ajánlom ezt a szakmát, igaz, hogy itt nagyon keresik őket. Nagyon sok csúnyasággal lehet találkozni, és lehet, hogy az nem neked való.
2019. jan. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia, a kisgyermekmevelöt teljesen felesleges OKJn elvégezned, mert nemsokára csak diplomás kisgyermeknevelök dolgozhatnak a bölcsődékben. Én is ennek tanulok és nagyon sok csoporttársamnak már van ugyanilyen OKJs végzettsége, igy mindössze 5 évet tanulnak, pedig hs egyből felsőoktatásba jelentkeznek sporoltak volna 2 évet, mert csak a foszk képzésből számítanak be pontot, okjból nem.

Egyébként maga a szak nem nehéz, énekelni, furulyázni tanulunk, tanulunk pszichológiát, pedagógiát, meg még sok más hasznos dolgot.


A másikat nem ismerem de a kettő szerintem nagyon messze áll egymástól.

2019. jan. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Elözöt vagyon nem pontot, hanem tárgyat.
2019. jan. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!