Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha minden természettudományos...

Ha minden természettudományos tárgy jól megy és nem tudom, hogy a jövőben mivel szeretnék foglalkozni, csak azt hogy kutatással, akkor mi alapján döntsek?

Figyelt kérdés

Fizika, kémia és biológia érettségi is jól fog sikerülni, így ezekközül valamelyikre szeretnék majd menni egyetemre...

A tudomány érdekel, a pénz nem, elég ha megélek.


Mindegyik érdekel, de egyelőre nem olyan magasak az ismereteim, hogy el tudjak köteleződni egy mellett.


Mi alapján döntsek?


Volt valaki hasonló helyzetben?



2019. jan. 14. 11:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Jó választás lehet a PPKE-ITK-n a Molekuláris bionikai mérnök BSc.


Itt van biológia, fizika, kémia... még megtanulsz jól programozni is, ugyanis az ma már esszenciális egy kutatónak.


Sokan mennek innen PhD-re és különféle laborokba kutatni.

2019. jan. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Van azért esetleg ezeken belül konkrét terület, ami nagyon érdekel, amivel szívesen foglalkoznál komolyabban? Szerintem ha már most megvan egy ilyen terület valamelyik tárgyon belül, akkor azt válaszd. Ha nincs, akkor meg ezek után nézelődj, hátha felkelti valami jobban az érdeklődésed.
2019. jan. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
53%

Ugyanebben a helyzetben voltam én is, amikor érettségiztem. Végül a PPKE ITK molekuláris bionikát választottam amiatt, amit az 1. válaszoló írt. Tavaly szereztem meg a BSc diplomámat, azóta rájöttem, hogy a fizika az, ami igazán érdekel, ezért idén szeptemberben elkezdem a fizika BSc-t.

Egyáltalán nem bántam meg, hogy megcsináltam a bionikát, mert így egy kicsit belekóstoltam mindenbe, és könnyen döntöttem a fizika mellet.


Szerintem is jó döntés lenne elkezdened a bionika BSc-t, és próbálj meg minél hamarabb bekapcsolódni valamilyen kutatásba (TDK témaként pl.). Ha szerencséd van, hamar rájössz, hogy mi érdekel a leginkább, és el tudsz majd indulni abba az irányba.

Vagy ha rájössz, hogy pl. a biosz érdekel a leginkább, akkor simán át tudsz hallgatni mondjuk az ELTE-ről bioszos tárgyakat.

2019. jan. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!