Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek a BME,...

McTiki kérdése:

Mi a véleményetek a BME, illetve a SZIE gépészmérnöki karáról?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lassan eljön a napja annak,hogy le kell adnom a jelentkezésemet a továbbtanulás szempontjából. Engem a most rendezett educatio során a SZIE jobban megfogott, de azért még próbálom eldönteni a sorrendet magamban.

Szerintetek melyik milyen, illetve van-e komoly jelentősége, hogy hol végez az ember?



2019. jan. 14. 19:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Van is meg nincs is.


Mindkettő jó egyetem általában, de gépészmérnöki tudományokban a BME a legjobb, ha komolyan szakértő gépészmérnökké szeretnél válni és teljes egyetemi képzési ciklusban gondolkodsz (BSc+MSc+PhD) akkor csak a BME-t tudom ajánlani.


Ha viszont csak egy BSc-ben gondolkodsz (vagy legfeljebb még a mesterképzésben) és el akarsz rögtön helyezkedni, akkor mindegy, sőt a SZIE például mezőgazdasági gépészetben még jobb is.

2019. jan. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én SZIE-n végeztem BSc-t. Most egyelőre dolgozom, de tervezem a mesterszakot is. Valószínűleg azt már Budapesten, de nem azért, mert a gödöllői rossz volt, hanem mert itt dolgozom és lakom. Szerintem elhelyezkedés szempontjából nincs különbség a két egyetem diplomája között.
2019. jan. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!