Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek

A kérdés

Szakmérnöki képzésre lehet jelentkezni MSc mérnöki diplomával?

Nekem a BSc diplomám nem mérnöki, viszont az MSc diploma mérnöki. A tájékoztatóban az van, hogy a szakmérnöki jelentkezéshez a BSc diploma szükséges. Ebben az esetben mi a teendő?

jan. 15. 10:39  Privát üzenet  

A válaszok

Írd le a konkrét példát, mert így nehéz segíteni.

Pl. Vegyész BSc (ez ugye természettudományos) + mondjuk Vegyészmérnök MSc-d van, és ez után akarnál mondjuk műszeres analitika szakmérnökire akarnál menni,annak nem látom akadályát.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont jan. 15. 11:10 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

földtudományi alapszak után végeztem olaj- és gázmérnökit, a szakmérnöki pedig minőségbiztosítási

# 2/5Időpont jan. 15. 11:16 Privát üzenet
Adott képzés szervezőjénél érdeklődj! (De valószínűleg elfogadják, mert gondolom, az MSc-n megköveteltek pár kiegészítő BSckurzus pótlását)

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont jan. 15. 11:38 Privát üzenet
Kolompár Achillesz nevű felhasználó válasza:

Ijesztő, hogy két diploma után képtelen vagy megtudni, hogyan lehet egy adott szakra jelentkezni, és a GYK-n érdeklődsz. Remélem, a mérnöki problémákra nem itt keresed majd a választ. Ahogy írták, felveszed a kapcsolatot az adott egyetem tanulmányi osztályával, és kérdezel.

A válasz 59%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont jan. 15. 12:09 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Igen voltak kiegészítő tárgyak, de inkább szakmai jellegűek.

# 5/5Időpont jan. 15. 12:28 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Diplomás (Férfi) ápoló V. Okj Sürgősségi ápoló v. Okj Mentőápoló? 24 évesen késő jelentkezni?
Magyarországon működő külföldi egyetemre hogy lehet jelentkezni? (Indiana notredam)
Felsőoktatásra jelentkezni hogyan és mikor?
Felsőoktatási szakképzésre hány éves korig lehet nappali tagozatra jelentkezni?
Ha nyelvszakon vègeztem ès màs szakra szeretnék jelentkezni, akkor a diplomámmal kiválthatom az angolt 100% èrettsègire vagy ùjbòl kellene èrettsègiznem? Korábban nem lett olyan jò az èrettsègim.
Lakberendezői képzésre szeretnék jelentkezni. Hova érdemes?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Tanulási lehetőségek rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!