Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Alsófokú gitározási ismeretekk...

Alsófokú gitározási ismeretekkel (hangszeren játszással) lehet-e zenei középiskolába iratkozni?

Figyelt kérdés

2019. jan. 15. 18:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Mennyire alsófokú?

A zeneművészeti szakközépiskoláknak van egy felvételi követelményrendszerük, azokoat interneten is megtalálod.


Iskolától függ, hogy mit követelnek. Én régebben jártam oda, nekünk verseny volt a felvételin, és csak a legjobbakat vették fel. (kb 7-8 jelentkezőből a legjobb 3 került be). Ha viszont hiány van tanulókból, akkor felveszik a "bénábbakat" is sajnos, de ez leginkább a tanulónak kicseszés, ha nem üti meg a szintet, de mégis felveszik.

2019. jan. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Mojjo ***** válasza:

Hangszeren játszás? Van egy olyan érzésem, hogy ez azt jelenti, hogy az elméleti rész abszolút nincs meg. A neten megtalálod a kinézett középiskolák felvételi követelményeit, de idézek azért az egyik zenesuli felvételijének írasbelijéből:


- hangközmenet tonális keretben, max. 10 hangközzel, oktávon belül marad, alteráció lehetséges (bemutatás + 3 eljátszás)

- akkordmenet tonális keretben, alteráció lehetséges, max. 10 hangzat (bemutatás+ 3 eljátszás)

- hármashangzatok felépítése megadott hangra (max.6 darab)

- modális hangsorok hallás utáni felismerése (kottázni nem kell)- 2-szer bemutatva

- megadott modális hangsorok kottázása


Mondjuk nehéznek abszolút nem nehéz, de nem tudom, most milyen szinten vagy.

2019. jan. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Zeneiskolai tanulmányok nélkül is lehet felvételizni, de a követelményeknek akkor is meg kell felelni. Mind gitárból, mind szolfézsból, és ha van, zongorából is. A követelmények az iskolák oldalán megtalálhatóak.
2019. jan. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!