Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SZE gépészmérnök vagy járműmér...

SZE gépészmérnök vagy járműmérnök?

Figyelt kérdés

Első sorban ide járó vagy nemrég végzett hallgatók véleménye érdekelne. Az egyetem nagyon megtetszett, ide szeretnék menni.


Összehasonlítva a tantervet, sok különbség nincs a kettő között. Ugyan azok a tantárgyak.



2019. jan. 16. 20:29
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag ugyan az a kettő, csak a járművesek kifejezetten a járművekre specializálónak, a gépészek meg általánosságban tanulják a gépészetet. Annyiban talán jobb a gépész, hogy több az elhelyezkedési lehetőség, de járművesként sem kell félni munkát illetően. Ha kifejezetten a járművek érdekelnek, válaszd ezt.

Az SZE-n a járműmérnöki a népszerűbb, ugyebár itt az Audi is, ami eléggé támogatja a szakot. Meg aztán sok embert fel is vesznek, aki itt végez.

Ugyan még csak első féléves vagyok, eddig pozitív tapasztalataim vannak. A tanárok nagyrésze, legalább is akiket ismerek, viszonylag korrekt, rendesen leadja az anyagot, segítőkész, nagyjából azt kéri vissza, amit órán elmond. De nyilván lesznek majd kivételek is. :) A tananyag nem kevés és nem könnyű, de ez más mérnöki szakon és egyetemen is így van. Az elején vannak felesleges tárgyak, sajnos ezeket is teljesítni kell. De ahogy mondtam, a legtöbb tanár is elég segítőkészen áll hozzá, ha látja, hogy akarsz.

Összességben tudom ajánlani a szakot, ha érdekelnek a járművek és a járműiparban szeretnél elhelyezkedni, gyere bátran! :)

Üdv: egy járműves SZE-s

2019. jan. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!