Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek milyen szakmában...

Szerintetek milyen szakmában tanuljak tovább? Illetve melyik felsőojtatási intézménybe érdemes mennem?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Egy erős gimibe járok és 10.es vagyok. Jövőre fel kell vennem a faktot de sajnos nem tudom mit mivel lövésem sincs még mivel szeretnék foglalkozni a továbbiakban.

Emelt szonten tanulok termeszet tudományokat és nagyon szeretem a bioszt, a kémiát, a matekot. Viszont szintén nagyon vonzanak a különböző humán tárgyak pl szoktam irogatni verseket ill egy könyvet is elkezdtem. A rajzolás is érdekel egy kicsi tehetségem is van hozzá.

Ismerőseim illetve a báttyám is azt mondja inkább a művészetekkel foglalkozzak. Én viszont nem vagyok biztos benne h késöbb meg tudnék belőle élni ráadásul egyetemre szeretnék menni.

Vonz pl az orvostudomány, a különböző kutatások, a gyógyszergyártás, a sport és az egészség.

Másrészről viszont nagyon fontosnak érzem h kiéljem a kreativitásom és megmutassam a tehetségem is.

Nagy álmom h kiadjak egy könyvsorozatot.

Szerintetek mit válasszak??

Előre is köszi a válaszokat!!

16/l



2019. jan. 16. 22:51
 1/5 anonim ***** válasza:
41%

Bocsi, de ilyen helyesírással erős gimibe jársz? O.O Ezt nagyon kétlem.


válasz:

reál mindig jobban megéri mint a humán. Könyvet bármikor tudsz írni, ha tehetséges vagy, nem kell hozzá diploma.

2019. jan. 17. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%
Menj orvosira, gyógyszerésznek, vagy valamilyen egészségügyi szakra. A kreativ dolgokat ez mellett is tudod csinálni, nem kell hozzá diploma.
2019. jan. 17. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%

Nincs baj a helyesírással, tipikus fiatal, emiatt nem kell lehordani egyből.


Bár a fizikát nem írtad, kreativitás, rajz és tehetség szempontjából a tervező/építészmérnök is jó lehet, egyik ismerősöm arra ment, kell rajz és természettudományi tárgyak, ráadásul ha jó vagy benne, jól is lehet keresni.


Orvos, gyógyszer, kutatások, egészség szinte egy kategória, sport kicsit kilóg. Ezt te tudod mi érdekel jobban. Gondolj arra, mi az amit ha 40 évig csinálsz, 40 év múlva is ugyanúgy szeretsz bemenni reggel a munkahelyere, mintha csak az első nap lenne :)

2019. jan. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Utolsó, miért? Mostanában a fiataloknak nincs nyelvtanórájuk? :-D Érdekes, én is fiatal vagyok, meg ismerőseim is, de az alap helyesírási szabályokkal tisztában vagyunk. Aki nincs az meg nem megy egyetemre.
2019. jan. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ennyire kötözködni akarsz, a te helyesírásod sem tökéletes. Szerintem hagyd annyiban a dolgot, nem ez a fontos, a kérdés nem erre irányult.


Amennyiben meg 16 éves vagy te is mint a kérdező, kicsit vegyél vissza az arcodból, ellenkező esetben pedig megjegyezném, hogy igenis van már -internetes szokásokat tekintve- különbség a tizen-, és huszonévesek között.

2019. jan. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!