Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ma már bárkit felvesznek...

Ma már bárkit felvesznek egyetemre?!

Figyelt kérdés
A jogon például a 2019 szeptemberében induló képzéseken levitték a ponthatárokat 440-re. Miért? Mi az értelme, hogy egyre lejjebb viszik a követelményrendszert? Ez egyáltalán nem fair, ha bárkit felvesznek már akkor mi értelme van az egyetemi képzéseknek?

2019. jan. 17. 18:20
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
57%
Egy részüknek nincs semmi értelme. Kortünet, hogy lassan már egy takarítónak is diplomája kell, hogy legyen. Ott aztán megtanulja a takarítás történetét, a tisztítószerek kémiáját, a baktériumok felépítését, és még rengeteg érdekes dolgot, de takarítani majd az első munkahelyén fog megtanulni Icukától.
2019. jan. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Ezt a részét értem. De a jognál maradva, nem az lenne a lényege, hogy ,,értelmiséget" neveljen? Nem tudom, lehet egyedül vagyok ezzel, de az csak az oktatás színvonalát rontja, ha minden jött-ment szerezhet osztatlanon diplomát, mert valljuk be, egy ilyen képesítéshez a 440 kevés állami támogatáshoz
2019. jan. 17. 18:30
 3/37 anonim ***** válasza:
89%

Nem bárkit, csak azt, aki megfelel a felvételi követelményeknek.

Ha azt hiszed, hogy ezeknek mindenki megfelel, akkor tévedsz.

Ha azt gondolod, hogy nincs értelme az egyetemi képzésnek, mert könnyű bekerülni, akkor megint csak tévedsz.

2019. jan. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%
Ugye tudod hogy nem csak bekerülni kell? 440 pont egyáltalán nem kevés, viszont nem a felvételi pontszám határozza meg a szak színvonalát. Aki nem való oda úgyis kiesik vagy magától otthagyja az egyetemet.
2019. jan. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
89%

"De a jognál maradva, nem az lenne a lényege, hogy ,,értelmiséget" neveljen?"

Ebben megint csak tévedsz. Minden képzésnek az a lényege, hogy szakembereket képezzen ki az adott területre. Jogon például jogászokat. A mérnöki karon meg mérnököket.

2019. jan. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
69%
Nagyon távol állsz mindenféle egyetemi képzéstől, ugye?
2019. jan. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

Az egyetemi képzésnek az a lényege, hogy szakembereket képezzen, igen. De nem bukik ki mindenki. Az egyetemen belül is annyira levitték a követelményrendszert, hogy az idősebbek szerint az felháborító.


Bármilyen meglepő, felsőoktatásban tanulok, jogon és államin. És nem gondolom, hogy a 440 annyira megugorhatatlan lenne, ellenkezőleg. Aki ide való, és valójában jó, annak a 460 sem volt sok. azzal hogy levitték, azt érik el, hogy több, és bocsánat a provokációért vagy a diszkriminációért, de butább ember végzi el az egyetemet, aminek meg az lesz a hatása, hogy sokan maradnak munka nélkül, mert ha megvan a lehetőség a válogatásra, miért ne tennék ne a munkavállalók.


És egy szóval sem mondtam, hogy nincs értelme az egyetemi képzésnek.

2019. jan. 17. 18:50
 8/37 anonim ***** válasza:
93%

Tehát, akinek 440 pontja van az, az még buta, de akinek már 460 az okos?

Nem hiszem, hogy az érettségi pontok mérvadóak ebben ilyen szinten.

Ez még nagyon messze van attól, hogy "bárkit felvesznek".

2019. jan. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
91%
Németországban egy csomó egyetemre egyáltalán nincs felvételi, csak érettségid kell, hogy legyen, és azzal be is sétálhatsz. Más kérdés, hogy ha nem bírod, kibuksz. Ez sokkal jobb rendszer, mint a felvételi vizsgás, mivel teljesen extrém, ha belegondolsz, hogy egy egyszeri vizsga határozza meg, hogy később lerakhatsz-e még 60-100 vizsgát.
2019. jan. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
92%

Kb 370 ponttal vettek fel anno, nemrég diplomáztam, munkám is lett. Sehol senki nem kérdezte milyen pontszámmal vettek fel, a diplomám jegyét se kérdezték, pedig jeles lett. Sokkal jobban érdekelte őket milyen szakmai gyakorlatom van, milyen versenyeken voltam, nyelvtudás stb stb.


A régi egyetemi rendszerben tanulók tényleg szidják a mostanit, de ez meg szinte mindennel így van. "Bezzeg az én időmben milyen nehéz volt, de a mai fiatalok..."


Szerintem ez a pontszám amúgy se mutatja jól valaki tudását, bármi lehet ami miatt rosszabbul sikerül az érettségi vagy épp olyan iskolában tanul ahol elnézőbben pontoznak, aztán ez befolyásolja a pontok egy nagy részét. Pont jobb ha több embert felvesznek és kiszórják akik nem valók oda, de legalább mindenkinek megadják az esélyt.

2019. jan. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!