Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi legyek, ha nagy leszek?...

Mi legyek, ha nagy leszek? Merre tanuljak tovább?

Figyelt kérdés

Középiskolás 10.-es vagyok. Tantárgyaim:

Rossz: töri, magyar, földrajz

Semleges: fizika, biosz, kémia, tesi

Jó: japán, angol, info, matek, rajz, ének, (technika)



2019. jan. 19. 11:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Mi érdekel?
2019. jan. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem valamilyen informatikai vagy mérnök vonallal járnál jól, pl programozó-> matek, infó, vagy építőmérnök-> matek, rajz/szerkesztés, biomérnök-> matek, rajz/szerkesztés, biosz, ezekkel meg is tudnál élni.

De attól függ mi érdekel, mert hosszabb távon azt fogod szeretni és az fog motiválni.

2019. jan. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Infó és matek? Egyértelműen szoftverfejlesztés programozás ,főleg, ha az angol és japán is megy. Ezekre feküdnék rá a helyedben, lekeresed vele a csillagokat is. Nagy lehetőség!
2019. jan. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A japán érdekel, de mivel béna vagyok töriből és magyarból nem hiszem, hogy csak motiváltsággal menne a BTK...
2019. jan. 19. 16:23
 5/10 anonim ***** válasza:
Hol tanítanak japánt? Kétlem hogy tantárgy lenne a korosztályosnál, úgyhogy ne sorold ide.
2019. jan. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha az angol, japan megy, az nagy elony.(Azt megkerdezhetem, hogy hol/hogy tanulod, en is szeretnem mar komolyan elkezdeni😅)

Btk-ra szerintem nem annyira nehez bejutni, ahogy olvasgattam. Nem konnyu, de annyira nem nehez. Meg nem muszaj ELTE-re menni, Karolit is nagyon szeretik.

Valamilyen fordito munka erdekel esetleg? Ezekkel a nyelvekkel lehetsz informatikus is, de mashova is jok ezek a nyelvek. Szerintem az informatika az nagyon nehez es nem mindenkinek jo. Amit most tanulsz suliban, valoszinuleg csak nagyon erintoleges, ecdl-es resz. Asd bele magad jobban, es ugy dontsd el, hogy mennyire tetszik.

Akar kimehetsz angol tanarnak Japanba. Hogyha szeretnel kijutni oda. Ez az egyik legkonyebb ut hozza.:D

2019. jan. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia! Hagyd a BTK-s szakokat a francba!


Mivel írtad, hogy jó vagy matekból, infóból, én a helyedben Programtervező informatikus szakirányba mennék tovább! Ott nem olyan durva a matek és a fizika, mint mérnökinfón. Mo-n kb. 40-50 ezer informatikus hiányzik. Ha ezen a téren szerzel diplomát, nem csak munkát kapsz, hanem átlagon felüli fizetést is, és persze tanulhatsz az egyetemen japán és nyelvet

is. Legalább is az ELTE-n tuti!


Ami a törit, meg a magyart illeti... Nem érdemes rá időt pazarolni :)) Legyen meg a szemétből is a kettes ;)


Üdv egy japán szakos.

2019. jan. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

5. hozzászólónak írom, hogy Mo-n sok középiskola van, ahol második nyelvként tanítják a japánt...


A japán szakot meg hagyjuk, szánalmas a nyelvoktatás minősége mind a Károlin, mind az ELTE-n

2019. jan. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Japánt tanítanak második nyelvként pl: Babits, Hunfalvi, Szent-györgyi, Európa2000...

A nyelvek nagyon érdekelnek, viszon fordító vagy tolmács nem szeretnék lenni (tudom, h jó fizesésük van, de apukám szerint a tehnológia annyit fog fejlődni a jövőben, h már feleslegesek lesznek). Tanár meg nem hiszem, hogy jó lennék. Szeretem a gyerekeket, de nem tudok fegyelmezni...

Esetleg ha informatikai pályán indulnék el, ott nem kellene feladnom a japán nyelvet? Mit kezdhetnék vele?

2019. jan. 20. 21:14
 10/10 anonim ***** válasza:

Ahogy már mondtam, több magyar egyetemen is tanulhatsz japánt, szaktól függetlenül.. Ilyen pl. az ELTE, BGF, sőt, a PTE-n is egyre több japán órát tartanak külföldi (japán) oktató bevonásával :)


A tolmács/fordítóit felejtsd el! Nagyon gyenge a képzés, az egész japán szak a KRE-n, és az ELTE-n is.

Van igazság abban, amit írsz, hogy pár év múlva az okos szoftverek ki fogják váltai a tolmácsokat, fordítókat... A tanári pálya meg olyan, hogy nem éri meg x évet tanulni azért, hogy tanár lehess, ráadásul a japán szak nem is tanárképes Mo-n.


Számítógépes programnyelveket kell tanulni :D

2019. jan. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!