Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A váci Boronkay szakközépiskol...

Killaram kérdése:

A váci Boronkay szakközépiskolába gépészeti osztályba hány ponttól kerülhetek be?

Figyelt kérdés

2019. jan. 19. 20:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Az iskola oldalán van egy olyan, hogy szakonkent részletesen. Rákattintasz a szak kódjára és ott a leírás alján mindenhol ott van a minimum pontszám. Ha jól emlékszem gépész 170, NYEK gépész 190. De pl. a tavalyi matekot nehéznek minősítették és akkor a szóbeli ponthatárokat 5 ponttal lejjebb vitték, nem tudom hogy a nem szóbelis szakoknál is volt e ilyen "csúszás" (sztem ez a matek nehezebb volt a tavalyinál) A fiam is odakészül, ezért tudom ezeket.
2019. jan. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Elektronikára járok, tavaly nagyon nagyot ugrottak felfelé a ponthatárok, mind az elektronikán, mind a gépészeten. Az elektronika ponthatára 183 pont volt (csak azért írom hátha érdekel / megjelöltes) a gépészeté pedig 190. És a szakonként feltüntetett minimum pontszám egyáltalán nem pontos, akkor más szakra járnék ha az alapján vennének fel.
2019. jan. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia, első vagyok. Örülök hogy egy elektronikás "bejelentkezett". Köszi hogy ezt leírtad, mert a tavalyi pontszámok semmilyen kimutatásban nincsenek még benne.... Bár egy kicsit lehangol ez a nagy pontszám emelkedés. Népszerűséget tekintve te milyen sorrendbe tennéd a szakokat? Még mindig az informatika vezet?

Milyen a nyelvoktatas a nem NYEK-es szakokon?

2019. jan. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hello! Az informatika még mindig toronymagasan vezet, mind népszerűség, mind színvonal tekintetében.(kemény 3 ponttal maradtam le róla #sad)


A pontszámokat a nyílt napi igazgatói tájékoztatóból lehet meg tudni. A szakmai/egy nyelvű előkészítő osztályok esetében az összes megszerezhető pont 250.

A tájékoztatóban fel vannak sorolva, hogy az egyes szakokon hány százalékát kellet elérni a max pontszámnak.

2019. jan. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hány főt vettek fel tavaly elektronikára? A gépészet és az elektronika az egy osztály (fele-fele)?

Minden évfolyamon van minden szakból 2 osztály? Az egyik akik nulladikkal kezdtek, a másik akik 9.ben kezdtek?

Köszi

2019. jan. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az elektronika és a gépészet két teljesen külön álló osztály. Betű jelük az "E" és a "G". Azt hogy hány embert vettek fel pontosan nem tudom, 30-an vagyunk kb 20-at vettek fel, a többiek NYEK-esek voltak.


Nem, szakonként egy osztály van egy évfolyamban (kivéve sport infó). A 9.évfolyamon a NYEK-es osztályok: "B", "C", "D", "F". Ezek 10.évfolyamon megszűnnek, az ezekben tanuló diákok a választott szakra mennek tovább,(természetesen 9.-esek lesznek újra) ezzel csökkentik azoknak a diákoknak a számát akiket felvételi alapján vesznek fel.

2019. jan. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen! Pont erre voltam kíváncsi.
2019. jan. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!