Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gimnàziumha, vagy szakgimnàziu...

Gimnàziumha, vagy szakgimnàziumba èri meg jobban menni?

Figyelt kérdés
(Közgazdasàgi szakgimi)
2019. jan. 20. 09:17
 1/9 anonim válasza:
37%
Szakgimnáziumba. Mert akkor lesz 4+x év múlva egy jó szakmád ÉRETTSÉGI-vel és könnyebb elhelyezkedned. De ha csak sima gimibe mész és 4 év után baromira megunod a tanulást, akkor csak érettségid lesz. És nem biztos hogy felvesznek melózni. De ha te tudod már most, hogy fősulira/egyetemre szeretnél menni és milyen szakra. Akkor mehetsz gimibe is.
2019. jan. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%
szakgimnáziumba, ahogy irta az első is. Főleg ha közgazdaságira mennél, akkor ez jobban megéri mint egy sima gimnázium
2019. jan. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
37%

Egyértelműen szakgimnázium, mert ott tanulsz valami hasznosat is az érettségin kívül, nem úgy mint sima gimiben.

Szerintem egy szakgimi (bármely féle) minden esetben jobb a gimitől. Gimnáziumot csak annak ajánlanám aki biztosra tudja, hogy tovább fog tanulni egyetemre.

2019. jan. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a gimnázium mellett teszem le a voksomat. Gimnáziumban nincs behatárolva, hogy hová mész majd továbbtanulni. Közismereti tárgyakat magasabb óraszámban tanítják és van második idegennyelv.

Én sima gimnáziumból mentem a Corvinusra és semmivel sem voltam hátrébb a szakgimisekkel szemben.

Ha az érettségi után okj-s szakmát szeretnél akkor a szakgimi után csak 1 év míg a gimi után két év ugyanaz az képzés.

Szakgimnáziumban ha egy év után rájössz, hogy mégsem szeretnél közgazdasági vonalon tanulni akkor nem tudsz váltani.

2019. jan. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem gimnázium.


Nem akarok hülyeséget mondani és javítson ki valaki, ha nem így van, de szerintem a szakgimnázium nem úgy működik, hogy a négy év után kapsz egy érettségit és egy szakmát, hanem leérettségizel és utána még van lehetőséged ottmaradni egy képzésre (+1/2 év). Magyarul ugyanott vagy, mintha gimibe mentél volna és utána nem egyetemen tanulsz tovább, hanem választasz egy szakmát. Szerintem a gimnáziumokban általánosan jobb az oktatás, két idegen nyelvet tanulsz és normális természettudományos tárgyaid vannak (nem pedig ilyen összevont, természetismeret és hasonlók). Egy gimiben van lehetőséged megtanulni mindenből az alapokat és több mindent kipróbálhatsz, megismerhetsz mielőtt választasz egy területet (bár nyilván ott is vannak tagozatok, fakultáció). A szakgimnáziumban pedig nem gondolnám, hogy annyira hasznos szakmai ismereteket lehetne elsajátítani... általában max. egy-két szakmai tárgya van az embernek, az alapokat tanítják és utána lehet rá építeni. Valamint az is igaz, hogy rosszabb és nehezebb, ha pl. rájössz, hogy téged mégsem az érdekel. Nekem csomó olyan ismerősöm volt, aki pl. szakgimibe járt és rájött, hogy cseppet sem érdekli és utálja, viszont szakmai tárgyból is kötelező volt érettségizniük és megküzdöttek vele, utálták, de muszáj volt.


Szerintem szakgimibe csak akkor érdemes menni, ha biztos vagy benne, hogy te azzal az adott szakmával akarsz foglalkozni. Ha egyelőre még nem tudod, akkor a gimnázium jobb választás, lesz egy érettségid, ami ma már alap és utána még eldöntheted, hogy mit szeretnél tanulni. Szerintem amúgy a továbbtanulás szempontjából sincsen olyan nagy szerepe a szakgimiknek... Nekem vannak barátnőim, akik gazdasági szakokon tanulnak egyetemen, úgy, hogy semmi szakmai ismeretük nem volt, csak emelt matekos és informatikás gimnáziumba jártak és ők is azt szokták mondani, hogy a szakmai dolgokat megtanítják az egyetemen és sokkal nagyobb szükség van az alapokra pl. jó matek.

2019. jan. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen tanuló vagy. Attól függ, vannak-e egyetemi terveid. Attól függ, milyen a légkör az adott iskolákban.

Ha nem vagy túl jó tanuló, nem akarsz egyetemre menni, inkább hamar munkába állnál, akkor valószínűleg a szakgimnázium a jó választás. Ott már az érettségivel kapsz valami egyszerűbb szakképesítést, további egy év alatt pedig valódi szakképesítést szerezhetsz, amivel el fogsz tudni helyezkedni lényegében bárhol.

Ha jó tanuló vagy, és nem vagy egészen biztos abban, hogy a közgazdaság területén akarsz majd dolgozni, akkor viszont a gimnáziumot javasolnám. Ott két idegn nyelvet tanulsz, és nagyobb eséllyel készítenek fel emelt szintű érttségir különböző tantárgyakból. A gimnáziumi érttségi után (egy másik iskolában) 1-2 év alatt szerezhetsz lényegében bármilyen szakképesítést, jelentkezhetsz két éves felsőfokú szakképzésre, vagy akár egyetemre is mehetsz.

2019. jan. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az èrtelmes vàlaszokat😊 5.-ben 4,6 voltam 6.-ban 4,4 7.-ben 4,68 most 4,9
2019. jan. 20. 12:43
 8/9 A kérdező kommentje:

Igazából én szeretnèm egyetemre menni, úgy érzem hogy eltudnàm végezni, de nincsen mögöttem egy olyan hàttèr ami tàmogatna. Orvos szerettem volna lenni, az volt az álmom, de leszögeztèk a szüleim hogy abban nem tudnak tàmogatni. De, a közgazdaságot is csinàlnàm, csak nem olyan szeretettel. Több dolog èrdekel, Biológia, Kèmia, Földrajz, Fizika, Irodalom, Angol.

Törtènelmet, Nyelvtant is szeretem.

2019. jan. 20. 12:45
 9/9 bbmarta ***** válasza:
A szakgimnáziumok képzését tönkrevágták azzal, hogy a természettudományos tantárgyak közül mindegyikben csak összesen EGYET tanítanak! A leggyengébb gimnáziumból is nagyobb az esély széleskörűen továbbtanulni mint bármilyen szakgimnáziumból! Szakgimnáziumba csak az menjen, aki biztosan tudja, hogy mi akar lenni és az is biztos, hogy nem gondolja meg magát menet közben! Sima gimi után szinte bármilyen szakgimnáziumban ugyanazt az okj-s képzést megszerezheti, mintha oda járt volna előtte 4 évig,csak még lesz esélye a felsőoktatásban is továbbtanulni!
2019. jan. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!