Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek van lehetőség...

Szerintetek van lehetőség passzív félév alatt szakmai gyakorlatot csinálni?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki csúszok 1 évet, és emiatt passziváltatni akarom magam, mivel nem lenne annyi tárgyam a következő félévben hogy érdemes legyen folytatni. Ugye van ez a 2 félév alatt 36 kredit, ami még meg is lenne, de nem akarom úgy folytatni hogy egyik félévben van vagy 30+ kreditem (amiatt hogy haladok amivel tudok és jön rá még a csúszott tárgy is) a másik félévben pedig vagy 10-15. Ha így is úgyis csúszás a vége akkor legyen kiegyensúlyozott. Na és az a lényeg, hogy a tanulmányaim végén van egy összefüggő gyakorlat (3,5 éves mérnöki képzés). Szerintetek az utolsó féléves gyakorlatot meglehetne a passzív félévben csinálni?

Jelenleg 2. éves vagyok.


2019. jan. 20. 12:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Normál esetben nem lehetne, de azért szoktak trükközni a papírokkal. Derítsd ki, hogy nálatok hogy van.
2019. jan. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia, elvileg nálunk nem lehet, mert ahhoz, hogy szakmai gyakorlatot csinálhass, meg kell lennie minden tárgyadnak. De ugye erre fozetés is jár, amivel nehéz trükközni...


Viszont írhatok, mert annyi kérdésem. Velem is ez va, hogy most passzív félécre megyek, mert nincs annyi tárgyam, higy érdemes legyen, plusz csúszok szóval...


Szerintem esélytelen... Bár kérdezd meg a TO-t, hátha nálatok nem olyan szigorúak...


Egyébként te ezeknek már utána jártál, hogy követelhetik rajtad a tb-t? Mert hiába járna hivatalason, eddig mindenkinek kőkeményen kereste a NAV és össze-vissza postázgattak, amit nem szeretnék, mert a lakcímem egy. Plusz én gyakorlatilag szeptembertől folyamatosan beteg vagyok...


Valamint ezt az önkormányzatnak le is fogják jelenteni? Mert én a diákmunkámat akarnám folytatni. Ugye ilyen kommunális, meg egyházi adót nem fognak rajtam behajtani?


Már komolyan elegem van... Gyakorlatilag pár nap szünettel eddig folyamtosan beteg voltam, lázasan meg nem lehet semmit sem csinálni...

2019. jan. 21. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!