Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek

A kérdés

Mit lenne érdemes még tanulnom?

Jelenleg phdzom bölcsészettudományi területen, de sajnos már most látszik, hogy nem fogok tudni vele mit kezdeni. Az egyetemünkről most küldenek el 70 oktatót.. Persze majd igyekszem lehetőséget találni, de szeretnék egy "b tervet" arra az esetre, ha ez a vonal nem jönne össze. Azonban a jelenlegi diplomáim nem igazán piacképesek, ezért arra gondoltam, hogy még tanulnék valamit. Vagy levelezős egyetemi képzésre gondoltam (pl. emberi erőforrás tanácsadó, vezetés és szervezés) vagy esetleg egy új idegen nyelvet elsajátítani (pl. dán, svéd, holland). (Angolul és németül beszélek) De nem zárkóznék el OKJ-s képzéstől sem, de abban egyelőre ötletem sincs. Ha egy mód van rá, szeretnék egyetemen oktatni vagy kutatni, de sajnos ez nem tűnik reális opciónak. Ezen kívül sajnos nem tudok mást elképzelni, amit szívesen csinálnék, úgyhogy tulajdonképpen nyitott vagyok bármilyen irodai munkakörre, amit azért valamennyire meg is fizetnek. Mit lenne érdemes ehhez tanulnom? Köszönöm előre is annak, aki tud tanácsot adni!

jan. 22. 11:44  Privát üzenet  

A válasz
Kolompár Achillesz nevű felhasználó válasza:

Nagyon furcsa, hogy valaki, aki doktorképzésen vesz részt, nem tud önálló döntést hozni a karrierjét illetően. Ha erős vágyat érzel arra, hogy egyetemen oktass, akkor ebbe az irányba haladj! Úgy tudom, nagyon keveset keresnek az egyetemi oktatók, így valószínűleg el fogsz tudni helyezkedni valamelyik egyetemen. Lehet, hogy nem azon az egyetemen, ahol te szeretnél, de egy másik egyetemen oktatni még mindig jobb, mint egy olyan munkát végezni, ami nem okoz örömet. Ha elmész más irányba, utána már nehéz lesz visszakanyarodni az egyetemi élet felé. Képzeld el, hogy megpályázol egy oktatói pozíciót, és megkérdezik, mit csináltál az elmúlt években. Te meg azt mondod, hogy bérszámfejtő voltál. Nem veszi ki magát jól.

A válasz 49%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont jan. 22. 12:22 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Bár igazad lenne, de sajnos épp ez a helyzet, hogy egyáltalán nincsenek oktatói állások - legalábbis a bölcsészettudományi területen nincsenek. Vannak ismerőseim, akik most végeztek a képzéssel, summa cum laude minősítéssel, rengeteg publikációval és kutatási tapasztalattal és nem kapnak vele sehol egyetemi állást az országban. Ők ezzel most szembesültek, én viszont még időben vagyok ahhoz, hogy legyen egy B tervem. Valamiből akkor is meg kell élni, ha nem teljesülnek az ember álmai. Abban igazad van, hogy szomorú, hogy ennyire tanácstalan vagyok, de mindezidáig sosem kellett másban gondolkoznom, mondhatni idáig elég egyértelmű volt mindig az utam. Most viszont azt látom, hogy ez az út zsákutca és nem akarok felkészületlenül állni a dolog előtt, mint ahogy a most végzett társaim.

# 2/2Időpont jan. 22. 13:28 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Elrontottam anno a pályaválasztást. Érdemes lenne tanulnom még valamit? Többi lent!
Osztatlan tanári mellett mennyi szabadidő van? Mit lenne érdemes tanulnom?
Milyen másik szakmát érdemes tanulnom?
Ha édesapámnak van egy vállalkozása amit én szeretnék folytatni akkor milyen irányban kell/érdemes tovább menni tanulnom?
Milyen szakmát érdemes tanulnom, ha azt szeretném hogy ne legyen főnököm?
Ha grafikusnak tanulok gimnaziumban utana merre erdemes tovabb menjek hogy rajz tanar lehessek? Meg esetleg biológiai tanar is ez a ket szak jo egyutt? Igy mit erdemes csinaljak,...

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Tanulási lehetőségek rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!