Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit lenne érdemes még tanulnom?

Mit lenne érdemes még tanulnom?

Figyelt kérdés
Jelenleg phdzom bölcsészettudományi területen, de sajnos már most látszik, hogy nem fogok tudni vele mit kezdeni. Az egyetemünkről most küldenek el 70 oktatót.. Persze majd igyekszem lehetőséget találni, de szeretnék egy "b tervet" arra az esetre, ha ez a vonal nem jönne össze. Azonban a jelenlegi diplomáim nem igazán piacképesek, ezért arra gondoltam, hogy még tanulnék valamit. Vagy levelezős egyetemi képzésre gondoltam (pl. emberi erőforrás tanácsadó, vezetés és szervezés) vagy esetleg egy új idegen nyelvet elsajátítani (pl. dán, svéd, holland). (Angolul és németül beszélek) De nem zárkóznék el OKJ-s képzéstől sem, de abban egyelőre ötletem sincs. Ha egy mód van rá, szeretnék egyetemen oktatni vagy kutatni, de sajnos ez nem tűnik reális opciónak. Ezen kívül sajnos nem tudok mást elképzelni, amit szívesen csinálnék, úgyhogy tulajdonképpen nyitott vagyok bármilyen irodai munkakörre, amit azért valamennyire meg is fizetnek. Mit lenne érdemes ehhez tanulnom? Köszönöm előre is annak, aki tud tanácsot adni!

2019. jan. 22. 11:44
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
Nagyon furcsa, hogy valaki, aki doktorképzésen vesz részt, nem tud önálló döntést hozni a karrierjét illetően. Ha erős vágyat érzel arra, hogy egyetemen oktass, akkor ebbe az irányba haladj! Úgy tudom, nagyon keveset keresnek az egyetemi oktatók, így valószínűleg el fogsz tudni helyezkedni valamelyik egyetemen. Lehet, hogy nem azon az egyetemen, ahol te szeretnél, de egy másik egyetemen oktatni még mindig jobb, mint egy olyan munkát végezni, ami nem okoz örömet. Ha elmész más irányba, utána már nehéz lesz visszakanyarodni az egyetemi élet felé. Képzeld el, hogy megpályázol egy oktatói pozíciót, és megkérdezik, mit csináltál az elmúlt években. Te meg azt mondod, hogy bérszámfejtő voltál. Nem veszi ki magát jól.
2019. jan. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Bár igazad lenne, de sajnos épp ez a helyzet, hogy egyáltalán nincsenek oktatói állások - legalábbis a bölcsészettudományi területen nincsenek. Vannak ismerőseim, akik most végeztek a képzéssel, summa cum laude minősítéssel, rengeteg publikációval és kutatási tapasztalattal és nem kapnak vele sehol egyetemi állást az országban. Ők ezzel most szembesültek, én viszont még időben vagyok ahhoz, hogy legyen egy B tervem. Valamiből akkor is meg kell élni, ha nem teljesülnek az ember álmai. Abban igazad van, hogy szomorú, hogy ennyire tanácstalan vagyok, de mindezidáig sosem kellett másban gondolkoznom, mondhatni idáig elég egyértelmű volt mindig az utam. Most viszont azt látom, hogy ez az út zsákutca és nem akarok felkészületlenül állni a dolog előtt, mint ahogy a most végzett társaim.
2019. jan. 22. 13:28
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Azóta belekezdtél valamibe? Szerintem nyelvet tanulni mindig érdemes, nem érdekelne valami nyelvekkel kapcsolatos munkakör?Fordító,tolmács,idegenvezető (okj),idegennyelvű kapcsolattartó?Nekem van nyelvszakos meg fordítói diplomám,most a grafikus okj-t néztem még ki,mert annak hasznát venném fordítóirodáknál is,vagy kiadónál is szívesen dolgoznék,és talán oda is jó lenne.Bölcsészettudományon belül milyen szakon phd-zol?Mostanában én is gondolkodom a phd-n,de még előtte meg kell szereznem a mesterszakos diplomám.

2019. ápr. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szia! Egyelőre még nem, de keresem a lehetőségeket. Fordító és tolmács képzés csak nappali mesterszakon van, amit sajnos nem tudok bevállalni (és amennyire tudom, nagyon nagy a túljelentkezés is). Az angol nyelvtudásom amúgy sem annyira aktív már, mivel csak a németet használom napi szinten.

Valószínüleg egy harmadik - különlegesebb - idegennyelv lesz a befutó, mivel még a nyelvtanfolyam a leginkább összeegyeztethető a mostani tanulmányaimmal. De egyelőre még gyűjtök rá, mivel eléggé aranyárban vannak.

2019. ápr. 9. 13:01
 5/7 anonim ***** válasza:
Van szakirányú továbbképzés is levelezőn,én is úgy csináltam,és németből :).De ha új nyelvet tanulnál,az is jó ötlet szerintem.
2019. ápr. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hol csináltad? :) Mi kellett hozzá?
2019. ápr. 10. 19:35
 7/7 anonim ***** válasza:
A Károlin csináltam. Nekem volt germanisztika diplomám, ha valakinek nincs,felsőfokú nyelvvizsga kell.
2019. ápr. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!