Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Úgy érzem, hogy rossz pályát...

Úgy érzem, hogy rossz pályát választottam?

Figyelt kérdés
Jelenleg fejezem be az első félévemet angol-magyar tanári szakon és a vizsgára tanulás közben egyeltalán nem érzem azt, hogy érdekelne az egész. Nekem ez a tanári pálya is egy olyan választás volt, hogy nem volt jobb ötletem. Jelenleg eléggé kétségbe vagyok esve, ugyanis nem szeretném még 6 éven keresztül ezt tanulni, viszont nem tudom mi másnak mehetnék el. Volt már valaki hasonló helyzetb?
2019. jan. 27. 19:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Előrebocsátom, hogy sajnos a magyar oktatási rendszerben (minden szinten) először megutáltatják a pályát a nagyon fiatal, önismerettel nem bíró hallgatókkal, akiknek előtte a középiskolában pályaválasztási tanácsadást sem nyújtottak. FElsőbb évfolyamokon esetleg kicsit érdekesebb dolgokat tanítanak majd azoknak, akik kibírták az unalmas "felkészítő" tárgyakat. Szóval elsősorban nem a te hibád, hogy itt tartasz. De az jó, ha változtatni akarsz.


Mondjuk ezzel a végzettséggel - ha mégis elvégzed - még nagyon sok mindent csinálhatsz (lehetsz titkárnő, író vagy dramaturg, pedagógiai szakértő vagy száz más foglalkozás). De azt is lehet, hogy most halasztasz egy évet, dolgozol valahol, szinte bárhol és gondolkozol, hogy mit csinálnál szívesen. Oldalazhatsz is: a befejezett első éveddel keresel olyan szakot, ahol valamennyit hasznosítani tudsz a megszerzett kreditekből.


Fontos, hogy tudjad: vannak előtted lehetőségek, nincs rád zárva az egész mint egy börtönajtó.

2019. jan. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

A probléma nem a végzettséggel van számomra, hanem az oda vezető uttal. Egyszerűen nem tudja felkelteni a figyelmem, nem érdekel tantárgyak többsége.

2019. jan. 27. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!