Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek mihez kezdjek?...

Szerintetek mihez kezdjek? Első éves biológia szakos vagyok, és bukok.

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Most kezdtem szeptemberben az egyetemet biológia szakon.


14 tárgyam volt első félévben, ebből 2 szabadon választható volt, a többi kötelező.

Volt 2 tárgy, ahol külön gyakorlati jegy, és előadás jegy is volt, tehát tulajdonképpen inkább 10 tantárgyam volt.

A két szabvál mellett csak 4 tárgyból mentem át félévkor, holnap fog eldőlni UV vizsgán hogy meglesz-e a sejtbiológia.


Borzalmasan rossz lett az átlagom. A neptun azt írta a korrigált kreditindexhez, hogy 0,9.

A szakomon 2,75 kell minimum a bennmaradáshoz.


Plusz rettentően sok kreditet kéne összeszednem a második félévben hogy ezt feltornázzam a szükséges szintre. Ráadásul legalább mindenből 4-est kéne szereznem. Állatszervezettan, sejtbiológia II., ezek tuti hogy nem lennének jobb 3-asnál.


Szóval ez a második félév elúszott, ha bennmaradok akkor év végén úgy is bukom az állami helyet.


És rettentően haragszom magamra, mert olyasmiken buktam kötelező tárgyakat hogy:


-Egy nappal későbbre hittem a zh-t, és nem mentem be. Pedig egész héten arra a zh-ra tanultam még október végén. És elúszott, nulla pont, pótlásra meg nem volt lehetőség.


_Egy katalógusos tárgynál 2 megengedett hiányzást túllépve hiánzoztam, vizsgázni se mehettem el. Pedig rendesen jegyzeteltem, és érdekelt is az a tárgy.


-Egy zh-ról szintln lekéstem (növényszervezettan előadás), és itt is az volt a helyzet hogy nem voltam vizsgára bocsátható.


Tulajdonképpen a hülye feledékeny, szétszórt fejem miatt bukok. Jó kis tanulópénz volt ez...

Bezzeg az benn maradt akiről tudom hogy konkrétan végig tippelgette és/vagy puskázta az évet. Mert emlékezett a zh dátumára, és mondjuk 30 perccel korábban kelt fel mint én aznap.


Mindegy, nem mentegetőzök tovább.


Szóval mit érdemes tennem?

Nagyon szeretnék ezen a szakon végezni, legyen az bármikor.

A biológia és a tudomány az életem, ezzel szeretnék már 14 éves korom óta foglalkozni.


Nagyon sokat dolgoztam gimnázium alatt is, és egyetem előtti nyáron is fizikai munkákat diákmelósként, az a világ borzalmasan távol áll tőlem.

felkötném magamat ha akár csak pár évig egy gyárban, vagy egy raktárban kéne dolgoznom. Bírni bírom fizikailag, nem volt ritka a hetekig tartó 12 órázás esti műszakban 18-19 évesen, de egyszerűen megvetném magamat. Sokkal több eszem van ennél, és sokkal több elvárásom van magam felé.


Hogyan működik ez a passziváltatás?

Utána újra felvételizhetek? Mi kell ahhoz? Újra mindenből érettségizni?

Milyen iratok kellenek ahhoz?

Utána ismét van 8 állami félévem?


A válaszokat köszönöm!

20/F



2019. jan. 29. 14:56
 1/5 A kérdező kommentje:
Tanulmányi osztályra legközelebb holnap tudok menni.
2019. jan. 29. 14:58
 2/5 anonim ***** válasza:

Átsorolásnál nem kreditindexet néznek, hanem súlyozott tanulmányi átlagot.

Újrafelvételizhetsz bármikor. Nem kell újra érettségizned semmiből, ha már teljesítve vannak a követelmények, és, ha újra biológiára jelentkeznél, akkor gondolom igen.

Ugyanazok az iratok kellenek hozzá, mint legutóbb, amikor jelentkeznél.

12-2, tehát 10 állami féléved marad, ha most nem iratkozol ki.

2019. jan. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 biomókus ***** válasza:

1) vegyél határidőnaplót, ez később csak rosszabb lesz. Ha ELTE, akkor bizotsíthatlak, hogy sűrűbben lesz zh, mint gondolnád:D


2) Próbálj beszélni a tanárral. Sokan tudnak rugalmasak lenni, és megértőek, főleg ha látják, hogy nagyon érdeklődsz.


3) nem kell újraérettségizned (max akkor, ha a pontszámod "necces volt" és be akarod biztosítani az eredményt)


4) egy szakon max. 8 félévet tudsz felhasználni, tehát ha újrafelvételizel ugyanoda (vagy máshol ugyanarra a szakra), akkor levonódik, amit használtál.


5) Passziválni max 2 félévet tudsz egymás után, minden félév előtt ezt be kell állítani a neptunban. Ha a 3. félévet passziváltatnád vagy nem aktiválod, akkor kidobnak.

2019. jan. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 biomókus ***** válasza:

*4) alapszakra értettem, 6+6 vagy 8+4 :) ezzel két alapszakot vagy alapszak + mestert lehet végezni


Egyébként tiszteletre méltó a kitartást egy álom mellett, de a biológiával se fogsz jobban megélni. A phD, a kutatás nagyon hálátlan időszak. Ha nem érdekel a pénzrésze, akkor rengeteg szakmai évvel fogsz gazdagodni. Ha szeretnél előnyt, akkor mesterre külföldön menj.

Ezek csak jó tanácsok, én sok-sok sikertelenséget láttam, rengeteg biológus Bsc diplomás teljesen más felé orientálódott (IT, HR, vendéglátás, vagy témán belül sokan mentek ápolóira, vagy állatorvosira, vagy a régi rendszerben átmentek általános suli vagy gimis tanárnak), kevesen maradtak tanszékeken tanári vagy kutató pályán, 1-2 emberrel tudom, hogy külfödre ment.


Kitartást és hajrá!:)

2019. jan. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ! Ma voltam benn a TO-n, hasonlóakkal lettem okosabb a kérdésben.


És egyelőre olyan szinten vagyok kiszolgáltatva anyagilag, hogy a PhD kutatói munka legyen akármennyire stresszes, meg minden időt felemésztő, nekem még az is kedvezőbb helyzet lesz.

És a pénz is több lesz mint amit össze tudok kaparni szoctámból és némi diákmelóból az önfenntartásra.


Köszi :)

2019. jan. 30. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!