Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek 54 pontos felvétel...

Szerintetek 54 pontos felvételi milyennek számít? (2019)

Figyelt kérdés
Kicsit izgultam, ez igaz, de nagyon remélem, hogy felvesznek valahova :s 5 sulit jelöltem meg, ebből 2 gimit, és oké, hogy csak azokhoz kellett a központi, de akkor se szeretnék mondjuk az 5.-nek jelölt suliba menni :s

2019. jan. 29. 19:04
 1/9 D4rk_Fighter válasza:
100%
Ez nagyon jó eredmény! (Én is megírtam a felvételit) Móricz Zsigmond Gimnáziumba van esélyed. Sok sikert!
2019. jan. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A Móricz Zsigmondba ( Bp.) tavaly 65 pont volt a szóbeli behívási ponthatár ??? Ez oda pont nem elég.


De nyilván van még sok egyéb gimi, ahová elég lehet.

2019. jan. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Szia nekem is 54 és lehet oda nem de lebbezéssel vagy alapból simán felvesznek egy jó gimibe
2019. febr. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
9%
Hát, nekem 93 pontos lett annó :P
2019. febr. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

54 pont a 100 ból, ugye?

Nem tudom manapság hová mennyi kell. De sulifüggő.

2019. márc. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
soha nem tanultam egy percet sem felsőben, még is vagy 75 pontom volt, szóval elég gázos amilyen eredményeket hoztok ma
2019. márc. 16. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
0%

Hát... elég nagy szarba vagy 54 ponttal még egy gyengébb gimibe se elég.

És az olyan szakközepek ahova nem kérik az írásbeli pontokat, az tuti hogy vmi istenverte késdobáló iskola.

Én 78 pontot írtam és még így sem biztos h felbesznek abba a gimbe, amit elsőnek jelöltem.

De szerintem az 54 pontottad ne is gondolkozz gimnáziumokban, esélytelen.

Még annyit tudsz tenni hogy a többi 3 iskoládban, esetleg, fel tudsz venni új tagozatokat. ;)

2019. márc. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én azonban nem értek egyet azokkal,akik szerint ilyen eredményekkel ne próbáld meg a gimit. Sokat számít még az átlagod is. Én egy erős 3,8-tól ajánlanék gimit. Ismertem sok embert akik jó átlaggal és 60+-os központival kerültek be valamilyen gimnáziumba, azonban még a gyenge gimnáziumokban is bukdácsoltak/ átnyomták őket 2-essel. Ha szerinted lenne elég energiád,hogy a 4/5 évben legalább hozz egy 3,6-os átlagot akkor gimi. Ha úgy érzed,hogy neked nem feküdne annyira, akkor egy szakközéppel jobban jársz ahol kapsz érettségit, azonban ráépülve 1-2 év alatt egy szakmát is kitanulsz és ha nem akarnál innen továbbmenni egyetemre akkor sincs gond. Lehet az érettségid kettes,szakmai továbbtanulásnál nem számít a jegy csak a bizonyítvány megléte.

Én se írtam jóra a központim, nekem 51 pontom lett azonban gimiben tudom hozni a 4-es átlagom. Gimiben nem számít,hogy általánosban mit tanultál/ mit nem tanultál.

Én drukkolok neked és remélem jól döntesz! Sikeres felvételit kívánok és szép gimis/szakközepes éveket

2019. márc. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszönöm a biztatást! Sajnos matekból elég hátrányos a helyzetünk, a matekot tanító tanárnőnk várandósságra hivatkozva távol van szeptember óta, így ideiglenesen helyettesítik az óráit. A nyolcadikos anyagot nagyon rosszul adják le, de igyekszünk megérteni azokat és jól teljesíteni. A matekom 14, a magyarom pedig 40 pontos lett, emellett 4,4-es átlagom van.

Gratulálok azoknak, akik 60 pont fölötti központit írtak, remélem, sikerül bejutniuk oda, ahova legjobban szeretnének! :)

2019. márc. 25. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!