Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most fogom megszerezni az...

Most fogom megszerezni az érettségit. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Sajnos fogalmam sincs, hogy mi lenne a megfelelő munka számomra. A rendőr, masszőr, személyi edző, szakács, szakmákon gondolkodom. Szeretem a különböző sportokat, a küzdősportokat főleg. Irodai, gyári munkát semmiféleképpen nem szeretnék vállalni. Lassan itt a jelentkezési határidő, el kell döntenem merre tovább. Véleményetek szerint milyen szakmákkal lehet majd kényelmesen megélni a jövőben?


18/F



2019. jan. 30. 16:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Jó lenne tudni, hogy melyik küzdősportban milyen tapasztalatod, fokozatod vagy versenyeredményed van, de a sportedző nem egy rossz szakma, ha konyítasz a gyerekekhez, felnőttekhez és van egy kis marketing érzéked. Nagy hiánycikk a rendes gyerek edzés egy csomó helyen.


Szerintem a rendőr szakma is nagyon jó, alapból keveset fizet, de nagyon szép hivatás ÉS kombinálva az első ponttal meg atomkiller a helyzet (azaz rendőr vagy és tartasz edzést is).


Ez olyan jó szerintem, hogy én bármikor feladnám ezért az amúgy nagyon jól fizető és érdekes menedzseri állásomat.

2019. jan. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az előzőnek igaza van sok tekintetben, viszont lehet olvasni egyre többször hogy a rendőrök olyan brutálisan keveset keresnek hogy sok esetben másodállást kell vállalniuk... Ami lehet hogy nem tűnik elsőre rossznak (lásd feljebb pl edző) viszont hosszú távon nagyon kimerítő lehet
2019. jan. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, elég keveset keresnek sajnos a rendőrök. Viszont elég biztos megélhetés, másodállásban edzősködni/személyi edzőnek állni nem lenne hülyeség:)


Köszönöm a válaszokat!

2019. febr. 1. 17:23
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha kifejezetten vonz ez a két pálya akkor mindenképpen válaszd ezt :)

És való igaz, biztos, stabil munkahelyet nyújt a rendőri állás

2019. febr. 2. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ez most azért felszabadított elég sok időt igénylő gondolkodás alól ;)


Köszönöm mindkettőtöknek!

2019. febr. 2. 02:58
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne a személyi edzőségre hajts, mert Magyarországon olyan keveset keresnek az emberek, hogy nem igazán működik. A csoportos órák az igazán jók. Szerezz egy edző OKJ-t a TF-en és mellé meg kiegészítő képesítéseket, például nézd meg a Thor Gym edzői programját.


Aminek van jelene és jövője:

Felnőtteknek: crossfit, kettlebell, hot iron, csoportos fegyencedzés (nem vicc! van ilyen!) stb. stb. Küzdősportok.

Gyerekeknek: küzdősportok, és mondanám, hogy gyerek fegyencedzés, de erre nehezen lehetne gyerekeket toborozni a heti 5 tesi óra mellé.


Még mindig jó lenne tudni, milyen küzdősportban nyomulsz! Ha judo/BJJ/birkózás, akkor nem kérdés, csináld azt. Ha ökölvívás, akkor pláne csináld azt. Ha karate/kung-fu, akkor válts ökölvívásra vagy kezdj el mellette boxolni. Ha aikido, akkor is kezdj el mellette boxolni.


Általában véve kisgyerekeknek a judo/BJJ/birkó a legjobb. Nagyobb gyerekeknek és felnőtteknek meg az ökölvívás és aikido. Fontos, hogy olyan termet építs fel, ahol vannak felnőttek és gyerekek is, mert a családosan sportolók maradnak meg a legstabilabban.

2019. febr. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!