Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol érdemes elvégeznem a...

Hol érdemes elvégeznem a mérnök informatikus képzést levezőn? Gábor Dénes Főiskolán vagy egy nem-Pesti főiskolán/egyetemen?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, Budapesti és jelenleg fejlesztőként dolgozom teljes állásban. Szeretném elvégezni az egyetemet is munka mellett levelezőn. Első körben örülnék egy állami támogatott képzésnek, de ha kell, akkor felveszek diákhitelt és abból kifizetem a költségeket. Lényegében csak papírt szeretnék, de ha úgy van, akkor az sem zavar, ha egy kis tudást is felszedek.


Főként most azon gondolkodom, hogy mit kellene megjelölnöm elsőnek. Jelenleg a Szegedi Egyetem és a Gábor Dénes Főiskola között vacilálok. A GDF-en csak fizetős képzés van, viszont elvileg azoknak akik dolgoznak a szakmában és levelezőre járnak, azok könnyen megtudják szerezni a papírt. Az SZTE-n van állami finanszírozású képzés és ahogy számoltam a kiutazást és szállást, még így is lehet, hogy jobban járnék anyagilag. Viszont az utazás miatt idő és energiaigényesebb lenne ez a választás.


Személy szerint az utóbbi jobban érdekel, mert nagyon vonz az, hogy egy másik városban járhatok egyetemre és azt hallottam, hogy nagyjából minőségibb is az oktatás az SZTE-n, továbbá nem tartom feltétlen rossz dolognak, ha egyetem után nem kéne hitelt törlesztenem éveken keresztül.


Ti mit javasoltok, illetve mit választanátok a helyemben?

Főképp olyan érvekre vagyok kíváncsi az egyik vagy másik intézményre, amikre még nem gondoltam.


Köszönöm! :)


2019. jan. 30. 22:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Én a Gábor Dénest hanyagolnám. Nincs jó híre. Max akkor érdemes, ha megvan a munkáltató, és csak a papír kell...

A szegedi passz... Sok képzésük nagyon jó, a műszaki még gyerekcipőben. Az informatikáról semmit nem tudok.

2019. jan. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

GDF semmit nem ér.

Oké, most van munkád és cska a papír kell.

De mi lesz később?

3 éved meg a pénzed megy rá, akkor már menj normális képzésre.

Pestiként azt se értem minek akarsz Szegedre menni.

Szerintem Te nem dolgozol fejlesztokent, eszed semmim

2019. jan. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ha ilyen a körülmény, akkor a GDF nem elhanyagolható.


Pestiként sokkal könnyebb bejárnod egy pesti főiskolára, sokkal könnyebb tudsz alkalmazkodni, hiszen sosem tudhatod mi jöhet közben, s mi van ha nem lesz időd utazni még? Azért az utazás, szállás is visz el pénzt, meg főleg időt.


Ha jelenleg van fejlesztői állásod, akkor bizonyára csak ugródeszkának kell a diploma, amihez a GDF is elegendő.

Lehet a híre nem túl jó, de igazából a diákok határozzák meg leginkább az iskoláról alkotott véleményt, így ha neked lesz több éves szakmai gyakorlatod, hidd el, nem fogják nézni, hogy most hol végeztél.


Az meg, hogy vissza kell fizetned a diákhitelt.. háát, hidd el, nem akkora nagy költség.

Én gazdasági szakon vagyok, fizetősön, s én havonta szoktam diákmunkából törleszteni, ilyen 30-ezret. Így úgy számoltam, hogy mire végzek vissza is fizetem az egész hitelt, mivel kamatmentes.


De gondolj bele, ne az a másfél/kétmillió forinton múljon, hogy utána leragadj egy szinten, s sokáig egyféle fizetést kapj. Ezt is mérlegelni kell, hogy a későbbieknek a diplomád lehet egy jobb állásba fog berepíteni. Főleg, ha már lesz több éves szakmai gyakorlatod.


Ne riasszon el szerintem a GDF. Nem oda járok, hanem egy másik magánintézménybe.


Hogy mondjak valami másik pozitívumot, hogy Szeged csodálatosan szép, így ha hétvégente el kellene oda menned, akkor biztos nem sajnálnád, mert nagyon-nagyon szép a város!:))

2019. jan. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Gondolkodtam azóta és úgy döntöttem, hogy a GDF-et fogom először megjelölni. Tekintve, hogy tényleg csak papír kell és beszéltem HR-sekkel, akik mind azt mondták, hogy nem érdekli őket, hogy GDF-ről jött-e valaki, hanem a lényeg, hogy egy papír, illetve a képességeik meglegyenek, így ez tűnik logikus választásnak.


Köszönöm a válaszokat, főleg a #3-at!


#2-nak külön köszönöm, hogy ennyire sikerült bírálnia, anélkül hogy ismerne. Az ilyen bámulatos képességeknek mindig is a csodálója voltam. :)

2019. febr. 2. 01:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!