Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogász szak mellett párhuzamos...

Jogász szak mellett párhuzamosan el lehet végezni egy gazdasági alapképzést?

Figyelt kérdés
Ha van tapasztalatotok ezzel kapcsolatban, mennyire fért bele az időtökbe, mennyire voltak összeegyeztethetők az órarendek és a vizsgák?

2019. jan. 31. 15:13
 1/6 anonim ***** válasza:
58%

Ez olyan, mint az orvosi egyetem. Elvileg LEHET, de minden percért kár, amit a gazdasági képzéssel töltöttél a jog tanulása helyett. Tehát lehet mondjuk időd 20%-át a másik képzésre fordítani – de ezáltal rosszabb jogász is leszel, mert hiányzik az a 20%.


Lehet a mellett érvelni, hogy a gazdasági többlettudástól jobb jogász leszek, és ez talán igaz is, ha nem gazdálkodás és menedzsmentre hanem elméleti közgazdaságtanra mész (alk. közgazdaságtan). De mégis, olyan iszonyú sok az anyag a jogon, hogy jobban jársz, ha csak arra fókuszálsz.

2019. jan. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Elsőnek igaza van, az alkalmazott közgazdaságtant meg nem tudnád egyszerre tanulni a joggal, megpusztulnál :D
2019. jan. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
38%
Jog mellé pont az üzleti szakok a jobbak és nem az AK, ha gazdasági jogra szeretne szakosodni. Szerintem megéri, ha levelezőn végzed a gazdaságit nem ütköznek az órák/vizsgák.
2019. jan. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
95%
A jogász szak rovására fog menni, ami azért nem mindegy milyen eredménnyel végzi el az ember, (cum laude elvárt). Jogon sokat kell tanulnod, általában 7-8 vizsga félévente alaphangon és nem kis anyagokból erre jönne rá a másik szak vizsgái. 5 év alatt így ráadásul esélytelen lenne elvégezni a jogot, 1 év csúszással lehet számolni, amennyiben nem vagy zseni. Én inkább munka mellett csinálnám levelezőn a gazdaságit, akkor legalább arra tudsz csak koncentrálni, előtte a jogból meg kihoznám a maximumot, amit csak lehet.
2019. jan. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
69%
Lehet, így csinálom, mind a két szakot nappalin és mind a két szakon ösztöndíjas vagyok. Pénzügy és számvitel és jogász nappali. Jól kell tervezni nagyon és sok kitartás kell és alázat.
2019. febr. 2. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Utolsó, melyik egyetemen végzed a jogot és a psz-t?

2019. febr. 2. 01:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!