Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetséges bejutni pénzügy-szá...

Lehetséges bejutni pénzügy-számvitel szakra 2 nyelvizsga nélkül?

Figyelt kérdés
Én akkor fogok felvételizni mikor kötelező egy emelt és egy b2-es nyelvvizsga (azaz nem jár értük többletpont). Erre a szakra (és a többi gazdasági szakra) elég magas a ponthatár (450 körül). Matekból és angolból szeretnék majd emeltezni, de így nem tudom, hogy meg lesz-e a pont. Németből esélytelennek tartom, hogy összehozzak egy b2-t, de még nem késő szerintem. A jegyeim nem olyan jók, szóval valószínüleg duplázni fogok. Hogyan szerezzek pluszpontot? Emeltezzek még egy tantárgyból?

2019. febr. 1. 18:39
 1/3 anonim ***** válasza:

A ponthatárok tetejét nem fogja érinteni ez a törvény, mivel aki 450 pont felett teljedít, annak valószínűleg van emelt érettségije valamiből szóval ugyan olyan nehéz lesz bejutni államisra mint eddig.


Én most a nyelvvizsgát csinálom és szeptemberben foszk-on kezdek Pesten, majd utánna megyek át alapképzésre. Jövőre neken is kell csinálnom egy emelt angolt meg egy emelt matekot de ezek nem lesznek kihívások mert a matekot tanulni fogom egyetemen, az angolt pedig könnyebb lesz ha már meglesz a nyelvvizsgám mert ugyan olyan szinten van a kettő.


Mivel a foszkért is adnak többlet pontot, remélem meglesz az államis helyre a pontom.


Ha van még kérdésed, privátban szivesen válaszolok, vagy kommentben. :)

2019. febr. 3. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
angolból és matekból eddig is emeltezni akartam. Csak a németen aggódok mert az nem hiszem hogy addigra meg lesz:/
2019. febr. 3. 19:43
 3/3 anonim ***** válasza:
Anélkül is meglehet a pontod. Csak írd meg az emelt matekot meg az emelt angolt s lehető legjobban.
2019. febr. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!