Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz érdemösztöndíja...

Gags kérdése:

Mennyire nehéz érdemösztöndíjat szerezni az egyetemeken?

Figyelt kérdés

Tudom, tudom, egyetemtől függő és egy bizottság határozza meg több dolgot is alapul véve, de engem akkor is érdekelne, hogy akik egyetemet végeztek/ végeznek mennyire tartják elérhetőnek?


Utolsó előtti évem töltöm a középiskolában, erdélyi diákként. Eddig mindig sikerült első, vagy második tanulónak kijönnöm ~9.70- es médiával, harmincas osztálylétszám letett, tanítóképzőben. Ösztöndíjat elérni ezen a szinten, itthoni viszonylatban egyszerű volt, minimális erőfeszítés kellett hozzá, de nem hagy nyugodni a tudat, hogy mennyire elérhető egyetemen...



2019. febr. 1. 20:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Mi az az érdemösztöndíj? Magyarországon nincs ilyen.
2019. febr. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
"Bursa de merit"... bizonyos teljesítmény felett kapod (nem keverendő a "bursa de performanta"- vel, mert az a legjobbaknak jár)
2019. febr. 3. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!