Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Programozás tanulás emelt...

Programozás tanulás emelt szintű informatika érettségire?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jelenleg másodéves közgazdász hallgató vagyok egy budapesti egyetemen, és szeretnék érettségizni emelt szinten informatikából.

Anno a középiskolában informatika volt az egyik érettségis tárgyam, de csak középszinten tanították. Mivel szeretnék egy második alapszakot elkezdeni egy másik egyetemen, ezért szükségem lenne rá, hogy a maradék három hónapban, (nulla szintről) megtanuljak viszonylag jól programozni.

Az Excel, Word és Adatbáziskezelés rész menni fog. A szóbeli résszel sem lesz probléma. Érdekelne, hogy ennyi idő alatt meg lehet-e tanulni annyira, hogy a 45 pontból mondjuk egy 30 - 35-öt össze tudjak szedni?

Kérlek írjatok nekem tanácsokat/ötleteket és forrásokat.


A válaszokat előre is köszönöm!



2019. febr. 2. 00:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Meg lehet annyira, amennyit érettségin elvárnak. Fogj egy x programozási nyelv (ami az érettségire jó) 24 óra alatt könyvet, amiben 400 oldalon leírják azt, amit 20 oldalban össze lehet foglalni, és menj át rajta szépen lassan.
2019. febr. 2. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 zoracle ***** válasza:

Szia! Abszolút lehetséges, ne aggódj :)


Én sem iskolában készültem az emelt informatikára, hanem itthon. (Megj.: volt infó tízedikig, de a Wordben szövegformázós műfaj, haszna egyáltalán nem volt.) Még könyvet sem kell venni a felkészüléshez szerintem, de kinek mi fekszik jobban. Én az online tutorialokra esküszöm, megtanulhatod mindennek az alapját belőlük.


Közép és emelt szint között, mint mondtad, csak a programozás a differencia, és szerencsére csak nagyon-nagyon alapvető készségeket várnak el belőle. Én a C#-ra esküdtem anno, mint választott nyelv, szerintem nem nehezen tanulható nyelv az sem, viszont ha igazán egyszerűre törekedsz, a Python is megér egy próbát (...csak később fog rosszul jönni, ha egy ennyire könnyen érthető, 'high-level' nyelvvel kezded.)


Szóval ha rám hallgatsz, C#, de bármi más is jó. Nézz meg 1-2 órányi kezdő oktatóanyagot YouTubeon (pl.: Brackeys), csináld végig a gyakorlatokat vele párhuzamosan.


Ezután nyisd meg az elmúlt évek érettségi feladatsorait és kezdd el megcsinálni a feladatokat - én a régiektől az újabbak felé szoktam haladni. Az, hogy ezek a feladatsorok elérhetők online, egy felbecsülhetetlen érték, és rengeteget segít a készülésben. Így valós tapasztalattal, gyakorlatias módon meg tudod tanulni, hogy mit is kell teljesíts élesben.


Csak a példa kedvéért, én itthon készültem magamtól, 45/45 lett a programozásom, és összességében 93% az érettségi.


Sok sikert a készüléshez, és kérdéseket szívesen fogadok!

2019. febr. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!