Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hová menjek, ha japánul...

Hová menjek, ha japánul szeretnék tanulni?

Figyelt kérdés
Nem vagyok valami jó töriből, de nagyon imádom a japán nyelvet és mindenképpen ezzel szeretnék elhelyezkedni. Félek, hogy nem tudnám annyira feljavítani a történelem tudásom, hogy a bölcsész szak menjen. Csak az Eltéről és a Károliról tudok ahol tanítanak japán nyelvet és kultúrát. Mit mondtok, hova menjek? Erőltessem a törit? Hol tudnék így elhelyezkedni?

2019. febr. 2. 19:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Jelenleg csak az ELTE-n és a Károlin van japán szak "keleti nyelvek és kultúrák" néven.


Ha rendesen meg akarod tanulni a nyelvet, akkor érdemes egyetem mellett nyelviskolában is tanulni japánul, mert nagyon kevés nyelvóra van az egyetemeken, japán szakon (ha kezdő csoportba kerülsz), akkor hetente van egy darab nyelvtan és egy darab nyelvgyakorlat óra.


Én azt javaslom, (bár nem tudom, hány éves vagy, idén felvételizel e), hogy kezd el bemagolni a kanákat (hiragana, katakana), kezd el olvasni a Genki I és Genki II könyvet (az első évben ezekből tanítanak a KRE-n). Illetve, ha szabadidőd engedi, és gyorsan tudsz haladni, akkor a jlpt.jp oldalon találsz pár N5, N4-es teszt lapot, feladatokat, amiket elkezdhetsz megoldani.


Elhelyezkedés?


Magyarországon a japán szak nem tanár képes, mivel tanári diplomát nem ad, ezért általános és középiskolai tanár nem lehetsz. Ha rendesen tanulsz, akkor lehetsz fordító, tolmács, esetleg, ha bevállalsz egy másik képzést is, akkor idegenvezető!


üdv, egy japán szakos.

2019. febr. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
10.osztályos vagyok (hamarosan 17) és tavaly óta tanulok japánul. Most vagyok N5-ös szinten, ha emelt szintű érettségit teszek az N3 alatt leszek egy kicsivel. Haladó csoportba mennék, de a kérdéz inkább az, hogy nem fogok-e az első évben kiszóródni a többiekkel együtt a gyenge történelem tanulási képességem miatt...
2019. febr. 5. 20:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Amit középiskolában tanulsz, annak a 90%-át nem fogod hasznosítani ezen a szakon. Kivételt képez az angol, mert angol nyelvű könyvekből oktatnak, lásd: Genki I, Genki II, Intermediate japanese, stb...


Gondolom az évszámok miatt okoz gondot a töri. Nos, japán szakon, ha nem társadalomtudomány/történelem specializációt választasz a 3. félévben, hanem mondjuk fordítóit, akkor CSAK a japán történelem I-II-II, ill. országismeret I-II-III-IV tárgyakkal lesz kisebb gondod. Illetve... ez sem igaz, mert vannak alapozó tárgyak, mint pl. a kínai történelem I-II, valamint a kelet népei I-II, szinte mind full töris tárgyak.


Szóval, japán szakon lesznek töris tárgyaid dögivel :)


Itt egy Károlis mintaterv, le tudod csekkolni, hogy milyen óráid lesznek (ez a mintaterv NEM tartalmazza az 50 kredites minort (mellékszak) vagy 50 kredites specializációs tárgyakat!)


Amúgy azt megkérdezhetem, hogy milyen terveid vannak ezzel a szakkal ??

2019. febr. 6. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Igazából még nincsen ötletem mit szeretnék vele csinálni, csak azt tudom, hogy nagyon érdekel Ázsia, azon belül főleg Japán. Fordító vagy tolmács nem igazán szeretnék lenni, inkább valami olyat választanék amihez a japánt úgy kell használnom, hogy azzal ki tudjam fejezni magam, mert azaz én tudásom és nem csak fordítgatni szeretnék, hanem használni, kint lenni, megértetni magam. Ezért is kérdeztem, hogy hol tudnék elhelyezkedni. Lehet, hogy ehhez nem éppenséggel egy bölcsész szak kell, és ha nem akkor merre kéne mennem?
2019. febr. 18. 21:37
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha ez a terved, akkor nem ez a szak passzol hozzád, hanem pl. a nemzetközi kapcsolatok, vagy valamilyen gazdasági szak. A legtöbb budapesti egyetemen szinte szaktól függetlenül tanulhatsz japánul is... Nézd szét a BGF oldalán: [link]
2019. febr. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!