Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz a jog? ELTE-ÁJK...

Mennyire nehéz a jog? ELTE-ÁJK vagy SZTE-ÁJK, vagy melyik egyetemen szerzett jogi diplomával lehet érvényesülni a munkaerőpiacon?

Figyelt kérdés

tizedikes vagyok, év végén lesz németből középfokúm, utána szeretnék angolból is B2-es nyelvvizsgát tenni. Értelemszerűen 2020 után fogok felvételizni, szóval nekem egy nyelvvizsga kötelező lesz. Úgy tudom, hogy jogra töri mellé a német emelt érettségi is jó, csak a szakirodalom általában angol nyelven van, ezért szeretnék angolból is nyelvvizsgát tenni.

Az ELTE-Állam- és Jogt. Karon gondolkozom, utána a szegedin. Mindkét egyetemről hallottam/olvastam hideget-meleget, hogy vért izzadsz már a római jognál, és nem lehet elvégezni ezeket, meg nulla szabadidőd lesz az egyetem mellett, és éjszakába nyúlóan tanulni kell majd minden nap. Szóval ha lehet, írjatok pozitívumokat a fent említett egyetemekről, vagy hogy melyiket ajánlanátok, és miért. Esetleg egy harmadik egyetemet, mondjuk a PPKE-t. Egy kicsit érthetetlenül fogalmaztam, remélem azért érthető :D



2019. febr. 3. 16:18
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Szeged sem rossz, de ha van választási lehetőséged akkor inkább ELTE, ott a legjobb a jogi képzés. Kemény 5 évre készülj (jobb esetben), de megéri, az egyetemi éveket használd ki (Bibó szakkoli, Erasmus tanulmányút, OTDK stb.), mert utána sok ajtó kinyílik a számodra. A német jól fog jönni, feküdj rá az angolra is, hogy a szaknyelv menjen és akkor jó lehetőséggel fogsz egy jól fizető kezdő állást kapni.
2019. febr. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Pont 1 hete fejeztem be az első félévemet az ELTE ÁJK-n.

Engem is ezzel riogattak hogy mennyire nehéz a jog, de azért semmiképpen sem elvégezhetetlen (Az első félév biztosan nem az és remélem a többi sem :D )

Ha jó fejed van és könnyen megérted a dolgokat és átlátod az összefüggéseket akkor egyedül vizsgaidőszakban kell egész nap tanulnod (egész nap tanulás nálam = maximum 6 óra szünetekkel), a szorgalmi időszak napi 1-2 óra tanulással simán hozható ( van amikor esetleg több de akkor meg utána lehet pihenni egy kicsit).

A római jog meg tényleg csak riogatás. :D

Nem kell egyáltalán vért izzadni, logikus az egész és nagyon jó jegyzet van belőle. Ha félév közben is tanulgatsz rá (mi minden héten írtunk zht belőle) akkor vizsgaidőszakban 5 nap max. 1 hét alatt megtanulható. (Ha érdekel írd be googleba hogy római jog jegyzet és nézd át hogy mi vár rád :D )

Bármi kérdésed van nyugodtan írj, nagyon szívesen mesélek az eddigi tapasztalataimról!

2019. febr. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

#2

Az első év csupán azért tűnik nehezebbnek így visszagondolva, mert gimi után más követelményekkel találkozik a joghallgató. Bár ha jól tudom most új tanrend van, de nálunk a 3. évtől kezdődött az igazi megmérettetés, ami rosszabb volt sokkal az első évnél és akkor a záróvizsgákról nem beszéltem. :)


Egyébként valóban minden képesség kérdése, aki jó képességű, gyorsan átlátja az összefüggéseket, jó memóriája van, annak nem lesz problémája, ellenkező esetben rögösebb út vezet a diplomához.

2019. febr. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%

#2 en is most kezdtem a második szemesztert az ELTE ÁJKn, de azt nem mondanám hogy nem volt nehéz :D


Mint a gimiben, akkor jársz jol egy tznel, ha időközben is készülsz ra. Ugyanez van itt is: ha szorgalmi időszakban tanulsz, nem lesz gond a vizsgával. Egyelőre nem kellett éjszakába nyúlóan heteken at tanulni, de azt vedd számításba hogy csak 3 vizsgánk volt 7 heti idoszakra. Jövőre ez 8 vizsga lesz 7 hétre. Azert van uj tanterv, hogy a gólyákat ne dobják bele egyből a mélyvízbe, de ez már most máshogy lesz: kérdezz meg bárki idősebbet az AJ2-ről vagy a PJről :D (ha voltál Hétfő-Kedden előadásokon akkor azert mar láthattad mi var ránk :/ ). Meg nagyon sok minden tanár függő, en kétszer vizsgáztam Földinél, megkockáztatom hogy a tőle kapott kettes ellenére sokkal többet tudok rómából mint a csoporttársaim akik másnál mentek az ötössel (mi sem mutatja jobban, minthogy en voltam az egyetlen aki átment nála, mindenki más megbukott, a utána máshoz került).


Kérdező: nálunk szerencsére figyelnek arra, hogy ne égj ki teljesen, szerveznek partikat, bulikat, segítenek a mentorok mindenben amiben csak kell, hogy hamarabb hozzászokj az egyetemi élethez. De hamar bele fogsz rázódni a heti 150-200 oldal magolásába. Mivel egyetem, komolyan kell venni, de idősebbeknél is csak azt látom, hogy ha zh van vagy szigorlatok tárgy, akkor tanulnak csak éjjel-nappal.

A fontos, hogy ki kell használni mindent amit csak lehet, csatlakozz szervezetekhez, járj TDKra, jelentkezz ERASMUSra, próbálj meg mindent ami csak erdekel, s a legfontosabb hogy ne félj semmitől. Mindenki volt már abban a helyzetben mint te leszel, segíteni fognak, nem kell felni. A róma meg róma, meglátod nehéz lesz, főleg a dögunalmas történeti rész, de később fogod csak erteni miert is kell azt tanulni, nagyon sok hasznát lehet neki venni a későbbiekben. De ne hidd el hogy szorotargy, engem is ezzel riogatnak a mai napig a szüleim, de nem így van. Senkit sem rúgnak ki azert mert nincs meg a rómája :D


Ha van lehetőség választani akkor ELTE, utána Szeged. A Pázmányra mennek el általában azok, akik nem bírják az ELTEt, de ez nem jelent semmit. A nyelvekre feküdj ra, az jol jön, de hagyd az emelt torit, fölösleges, egy emelt nyelvvel jobban jársz. En is tizedikes voltam amikor eldöntöttem a jogot, nezegesd csak az oldalakat, gyűjts infót, menj el nyílt napokra, most lesz valahogy nekunk is. Es írj nyugodtan az előttem szoló ELTEsnek vagy nekem ha van kerdes, szóra en válaszolunk bármire :) Sok sikert hozza :)


Legjobb egyetem :) #WeLoveELTE

2019. febr. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%
ELTE-n sajnos az oktatók nagyon rosszindulatúak, lenézőek és egyáltalán nem segítőkészek semmiben. Mind nagyon jók a szakmájukban és nagy tudásúak, de borzasztó bunkó mind. Főleg szakdolgozat írásnál jön szembe ez a probléma.
2019. febr. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a Pázmányról tudok nyilatkozn. (Első évesvagyok szintén)

Nekünk 6 vizsgánk volt a vizsgaidőszakban, de ha készülsz rá, akkor simán meg lehet oldani. Római jogból nálunk van egy nagyon jó oktató, aki miatt tényleg nagyon könnyen tudtam megtanulni az anyagot és a vizsgán is (ugyan 9 nap állandó tanulással), de nagyon jól feleltem.

Amit még tudok állítani, hogy a tanárok többsége tényleg nagyon segítőkész, bár ez köszönhető talán a katolikus szellemiségnek. Megjegyzem még azt is, hogy én inkább vagyok ateista, mint vallásos, mègis nagyon jól érzem magam, senki nem foglalkozik a vallásoddal.

2019. márc. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!