Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Diákhitel szerződés miatt...

Diákhitel szerződés miatt hogy tudok újra jelentkezni ugyanarra a szakra a legkedvezőbb módon?

Figyelt kérdés
Ősszel kezdtem egyetemi tanulmányaimat, de sajnos 2 fő tantárgyam nem sikerült ami miatt sikerült összeszedni 1 év csúszást. Következő félévre már nem is tudok annyi kreditet felvenni, hogy nem tegyenek át önköltségesre amit nem tehetek meg sajnos mert a családom és én sem vagyunk olyan anyagi helyzetben. Emiatt ezt a félévet kihagynám és szeptembertől újra kezdeném viszont diákhitel szempontból nem tudom jelenleg hogy mi lenne a legjobb megoldás. Ha kiiratkozom milyen feltételek érvényesek rám? 8 napon belül vissza kell fizetnem az egész összeget vagy csak a felmondás utáni 4. hónaptól kell törlesztenem egészen addig amíg nem lesz újra tanulói jogviszonyom? Esetleg ha csak passziváltatom magam majd nyáron iratkoznék ki és mondanám fel a DH szerződést szeptemberig akkor jobban járnék?

2019. febr. 3. 19:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Kicsit zavaros, államin vagy és van diákhitel szerződésed is? Gondolom ez a DH1 lehet akkor és nem a DH2. Mit értesz azalatt, hogy visszafizetni, ha jól tudom a diákhitelt nem egyből kérik vissza, hanem a későbbiekben (bár nekem nincs vele tapasztalatom), viszont ha államin vagy és több mint egy félévet jártál az egyetemre, akkor vissza kell fizetned az egész képzés felét, valami ilyesmiről tudok, de legjobb, ha érdeklődsz a tanulmányi osztályon és a diákhiteleseknél.
2019. febr. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"8 napon belül vissza kell fizetnem az egész összeget"


Nem. Ez felmondás esetén igaz. Ha megszűnik a hallgatói jogviszonyod, akkor a 4. hónaptól kell fizetni a megállapított TÖRLESZTŐRÉSZLETET, nem pedig a teljes összeget! Teljesen mindegy, miért szűnik meg, elvégezted, otthagyod, kirúgtak.


"vagy csak a felmondás utáni 4. hónaptól kell törlesztenem"


Nem! Ha felmondod, 8 napon belül a teljes összeget ki kell fizetni! Ha csak simán otthagysz egy egyetemet, akkor nem szükséges felmondani a szerződést. Csak be kell jelenteni 15 napon belül, hogy megszűnt a jogviszonyod. És igen, ha újabb jogviszonyt létesítesz, akkor (azt is bejelentve) nem kell kötelező törlesztőt fizetni.


"Esetleg ha csak passziváltatom magam majd nyáron iratkoznék ki és mondanám fel a DH szerződést szeptemberig akkor jobban járnék?"


Igen, jobban járnál, mivel passzív félév alatt sincs törlesztési kötelezettség. Így elég azt bejelenteni (szintén 15 napon belül), hogy szünetelteted a tanulmányaidat. Majd amikor újabb képzésre iratkozol be, akkor megváltoztatni a tanulmányi adataidat.

2019. febr. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, DH1-ről van szó. Attól függetlenül akkor jelentkezhetek újra ugyanarra a szakra hogy passzíváltatok? Ha megtudom hogy felvettek akkor szűntessem meg az előző jogviszonyomat?
2019. febr. 5. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!