Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri 25 évesen újrakezdeni...

Megéri 25 évesen újrakezdeni az egyetemet, ha rosszul választottam 19 évesen, tönkretettem ezzel az életemet és nem tudok mihez kezdeni?

Figyelt kérdés

19 évesen végeztem el a középiskolát, de nagyon rossz irányban tanultam tovább. Sajnos most döbbentem csak rá erre és mostanra látom át rendesen a felsőoktatást és a munkaerőpiacot. Jelenleg 24 éves vagyok, már megcsináltam az MSc diplomát is, de kitörölhetem az egésszel a seggemet, elvégeztem egy noname szakot, amit sehol sem ismernek, évente néhány emberrel indult csak be, de mostantól be sem fogják indítani, egyszerűen nincs elég hallgató ehhez.

Szeptembertől jelentkezzek valami értelmes képzésre, mire elvégzem leszek 28-29 éves, mellette max dolgoznék valahol, de megéri szerintetek belevágni?


2019. febr. 4. 11:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy megéri!
2019. febr. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Tanulni sosem késő. Vágj bele! Arra viszont figyelj, hogy ez már fizetős lesz. Bár még bőven benne vagy a diákhitel korhatárában és a tandíjra fordítható hitel kamatmentes, de miután végeztél azt vissza kell fizetni.
2019. febr. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Maradt még állami félévem, azt felhasználhatom korlátlanul?
2019. febr. 4. 11:52
 4/6 anonim ***** válasza:
Persze.
2019. febr. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én majdnem ugyan ebben a cipőben vagyok. Rosz szakra jelentkeztem és közben jöttem rá, hogy ezzel majd kitorolhetem. Otthagytam. Elmentem dolgozni, jogsi, nyelv vizsga és most 25 évesen jelentkezem média design szakra.
2019. febr. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Udv, nalam uyganez, de be sem fejeztem az msc-t, most 32 vagyok és iden jelentekezem ujra... szoval boven benne vagy.
2019. febr. 6. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!