Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most fogok egyetemre menni és...

Smiley and music :) kérdése:

Most fogok egyetemre menni és a biológia képzés nagyon érdekel. Van e köztetek olyan aki Debrecenben vagy szegeden csinálja ezt a képzést? Örülnék ha mesélnének néhány dolgot (ld. Lentebb)

Figyelt kérdés
Olyat légyszi ne írjatok, hogy felesleges erre a szakra mennem, már épp elég ilyen véleményt hallottam, de engem ez érdekel igazán. Minden érdekelne a szakkal kapcsolatban:milyen a társasági élet, tanárok, hogyan kell elképzelni egy-egy vizsgát, terepgyakorlatot? Szóval bármit szívesen meg hallgatok.Előre is köszi emberek!:)
2019. febr. 5. 14:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia

Én Szegedre járok, ez a második évem. Akkor sorban. A társasági életre igaz, különösen az elején, hogy nehezen alakul ki egy összetartó közösség, hiszen több száz ember kezdi el. Később már jobb a helyzet, és azokból, akik komolyan gondoloják, bírják, nem csúsznak stb. kialakulnak szorosabb kapcsolatok(akik kb egyszerre végeznek, együtt küzdik végig a képzést). Mind az oktatókra, mind a vizsgákra igaz, hogy sokfélék lehetnek, nehéz egy általános tapasztalatot mondani. Talán annyit, hogy minden tárgyból megy az egymás stresszelése, hogy hú ezen nem lehet átmenni. Ezek nagyon el vannak túlozva(én az érettséginél is ugyanezt tapasztaltam, szóval nem szabad ráparázni :) ). A legtöbb tárgyból van megajánlott jegy vagy könnyített vizsga. Az én vizsgaidőszakaim eddig vagy nagyon könnyűek voltak, vagy csak lénygeesen könnyebbek mint a szorgalmi időszak(első félévben csak egy szerves kémia vizsgám volt). Szorgalmi időszakban viszont szinte mindenből fontos, hogy folyamatosan készülj, már csak a ZH-k miatt is, hiszen vagy azokra kapsz jegyet egy tárgyból vagy csak szimplán a vizsgára bocsátáshoz kellenek. Három terepgyakorlat van, növény, állat és ökológia, de ezek közül nekünk már csak a növényes kötelező. Szerintem fontos még, hogy ott legyen előtted egy cél, hogy miért csinálod, lesznek benne nehéz részek vagy mélypontok, amiken csak ez tud átvinni, hogy normálisan és csúszás nélkül elvégezd. Az is fontos lehet, hogy mennyire van konkrét elképzelésed arról, hogy mit akarsz később. Előnye ennek, hogy könnyebb úgy, ha van egy konkrét cél, ami a szemed előtt lebeg, hátránya viszont, hogy nagyobb nyűgnek érzed a "felesleges" tárgyakat. Viszont szintén előny, ha valamilyen formán szelektálsz(különösen ha szakdolgozni fogsz majd). Nem kell mindenből 5-ös, nem kell rástresszelni. Nem baj, ha nem lesz meg valamilyen tárgyad elsőre(csak lehetőség szerint ne csúszótárgy legyen). Csak tényleg döntsd el mi a fontos és mennyire éri meg törni magad. Sokan nagyon kikészülnek ettől.

Még egy fontos dolog. Msc-n tudsz majd szakosodni, bsc-n ezt már megszüntették. Hasznos lehet, ha rákeresel a tantervre(szte, tanrendi kereső, 2017-től induló biológia bsc képzés), és megnézed, hogy kb mire számítasz. Nekem segített az elején és hogy tudjam ez való nekem. Ha van még kérdésed szívesen válaszolok privátban is. :)

Sok sikert!

2019. febr. 7. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!