Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fodrász okj vagy Pénzügyi-szám...

Fodrász okj vagy Pénzügyi-számviteli majd mérlegképes könyvelő okj?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy két különböző szakma, de mindkettő érdekel, viszont nem tudom melyikkel könnyebb elhelyezkedni. Igen sok a fodrász és a könyvelő is.

2019. febr. 8. 11:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem a fodrász szimpatikusabb, pörgősebb, de a másik az komolyabb, valszeg jobban is keres (bár nem tudom). Viszont ha jó, kiemelkedő fodrász válik belőled, majd tudsz nyitni a későbbiekben saját szalont valami jó helyen és akkor nem hinném, hogy rosszul fogsz keresni.
2019. febr. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindkettővel meg tudod kopasztani az ügyfeleidet, így azt válaszd, ahol rövidebb a képzés!
2019. febr. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha pénzügy és számvitelt akarsz akkor jelentkezz egyetemre. Az 3.5 év és utána megkapod a mérlegképes könyvelőit is. Amugy meg az okjn ugyanennyi idő lenne csak merleg kepesre külön vizsgák kellenek. Az egyetemi kepzessel meg nem csak könyvelő lehetsz. Az okjval meg csak az.
2019. febr. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sajnos mindkét szakmában erősen a körülményektől függő a siker. Vannak városok, ahol annyira sok a fodrász, hogy a kliensekért való küzdelem letöri az árakat, s emiatt a fodrászok épphogy csak megélnek. Egy másik probléma a fodrászattal egészségügyi jellegű: nekem van 50 év körüli, kicsit teltebb alkatú fodrász ismerősöm, s az elmúlt 30 évnyi egész napos állástól és hajlongástól a lábai és a dereka már fájnak. Ez nyilván alkati kérdés, vékonyabb alkatúaknál talán ez nem akkora eséllyel jelentkezik. A harmadik probléma pedig az időbeosztás, miszerint valószínűleg este is sokszor dolgozni kell, mert a kliensek nagy hányada csak akkor ér rá, s ez a gyereknevelést nehezíti meg. Persze az is igaz, hogy ha egy jó fodrász megfelelő helyen nyit szalont és megfelelő ügyfélkört alakít ki magának, akkor idővel a napi átlagosan 20-30 ezer forintos bevétel reálisan elérhető, s a költségek és adózás levonása után tisztességesen meg tud ebből élni.


A mérlegképes könyvelő szakma legnagyobb előnye az időbeli rugalmasság és az otthonról végezhetőség. Ugyanakkor ez a szakma mostanra már elég telített és nagy a verseny az új megbízásokért. Ha egy kis cégnek van egy bejáratott, megbízhatónak bizonyult könyvelője, aki a piaci szokásos áron dolgozik, akkor elég kicsi az esély, hogy valaki másra váltson. Más szóval nehéz új vállalkozóként a piacra betörni, s vállalni kell, hogy akár egy évig is vagy tovább nem lesz elég megbízásod a megélhetéshez. Viszont akárcsak a fodrászoknál, ha egyszer befutsz és jól végzed a munkádat, a továbbiakban nem lehet gond a biztos megélhetéssel. A jó könyvelőket az emberek egymásnak ajánlgatják. De míg ezt eléred, hosszú évek telhetnek el.

2019. febr. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!