Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE GTI alapszak vagy BGE...

Norbert900 kérdése:

ELTE GTI alapszak vagy BGE KKK duális képzés? Nemzetközi gazdálkodás

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Továbbtanulás előtt állok, gazdasági vonalon tervezem folytatni tanulmányaimat.

Viszont dillemában vagyok, mégpedig, hogy az ELTE GTI nemzetközi gazdálkodás szakát kéne inkább választanom, vagy ugyanazon a szakon, de a BGE duális képzését? Mindkettő esetén önköltséges formában tanulnék.

Mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai számomra


ELTE

Pros

-színvonalasabb oktatás, ezáltal nehezebb is, viszont kifizetődőbb.

-közelebb van hozzám (20p)

-szimpatikusabb környezet, emberek, iskola (nyíltnap alapján).

-lehetőség kiválasztani tárgyakat amiket angolul szeretnék hallgatni, többletköltség nélkül

-kedvezőbb ösztöndíjprogram, első két félévben biztosan megfogom kapni, utána már csak a szorgalmamtól függ.

Cons

-nincs duális képzése még


BGE

Pros

-duális képzés, amivel szakmai tapasztalatot szerezhetek, ebből kifolyólag viszonylag könnyebb elhelyezkedhetőség.

-duális képzésen kapott fizetéssel finanszírozni a tandíjat

Cons

-kevésbé színvonalas oktatás

-messzebb van tőlem (1 óra)

-ösztöndíjat nehezebb szerezni


Természetesen ELTE mellett is elmehetek dolgozni, viszont kevésbé lesz rugalmas, és nem feltétlen szakmához kapcsolodó.

Alapjában véve nem fogok kollégiumba menni, és albérletet se fogok kivenni, maradok itthon, így bármilyen munka esetén befolyt összeg a tandíj fedezésébe menne.

Ha lenne ELTE GTI-n duális képzés akkor mindenképp azt választanám, így viszont, hogy nincs, nem tudok dönteni. Ha netán nem kerülnék be egy céghez se duális képzésben akkor muszáj lenne normál módon tanulnom BGE-n, amit nagyon sajnálnék, mert akkor már inkább ELTE. BGE-re csakis a duális képzés miatt mennék, de ha nem jön össze akkor gáz van, szerintem rizikós.

Szívem az ELTE felé húz, viszont nagyon sokat számítana a duális képzésen szerzett szakmai tapasztalat a későbbiekben? Vagy éppen ELTE-s pályakezdőként se lennék hátrányban?



2019. febr. 9. 02:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Menj az ELTE-re, az utolsó félév ott is szakmai gyakorlat, szóval nem jársz vele rosszabbul.
2019. febr. 9. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Egyetem mellett is elmehetsz gyakornoknak, nem feltétlen szükséges megvárni a szakmai gyakot. Nálunk (Corvinus) nagyon sok mindenki már a szakmában gyakornokoskodik másodévtől.
2019. febr. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Ahogyan az utolsó mondja, menj az ELTE-re és mellette keress gyakornoki helyet.
2019. febr. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

Az ELTE GTI egy frissen alakult intézmény, egyáltalán nem színvonalasabb és nem is nehezebb. (Nem azt mondom, hogy nem nehéz, vagy színvonalas, de a BGE is erős diplomát ad ezen a téren. Nagyon is erőset.)Csak az emberekbe berögzült az a tudat, hogy a BGE egy neve nincs iskola, az ELTE-SOTE-BME-Corvinus négyes pedig Mo. húzó ereje, világszínvonalú és egyenes utat jelent a sikerhez.. Hát marhára nem, rengeteg karuk és szakuk van, amiben nem remekelnek, csak pénzügyi és egyéb okok miatt terjeszkednek és indítanak mindenféle képzést. BGE-NG diplomával nehezen fogsz munka nélkül maradni, még ha nem is duálisra mész. Ebben biztos lehetsz.

De ha még színvonalasabb is lenne az oktatás az ELTE-n, egyáltalán nem mondanám kifizetődőbbnek. Semelyik HR-est, vagy főnököt nem érdekli, hogy hol szerezted a diplomádat. A személyiséged és a tudásod/gyakorlatod/szakmai tapasztalatod fog dönteni. Azt pedig a duális képzés ad. Nem is kicsit. Egyáltalán nem összehasonlítható egy gyakornoki pozícióval.


A többi pontod nagyjából helytálló. BGE-n is felvehetsz 30 kreditnyi angol nyelvű tárgyat, illetve szerintem a környezet is marha jó, gyönyörű parkban helyezkedik el az épület és a társaság is remek. Persze ez már szubjektív, de azért egy nyílt nap alapján nem igazán lát ebbe bele az ember.


Az igaz, hogy az ösztöndíj rendszer szörnyű a Külkeren és az se mindegy, hogy kell-e plusz 80 percet utaznod egy nap.


Szóval innentől a döntés a tiéd. Még annyit, hogy hivatalosan a cégeknek a sorrendmódosítás előtt vissza kell jelezniük, hogy felvettek-e, pont azért, hogy még tudj utána variálni a helyekkel. (Bár, ha az ELTE-t jelölöd meg elsőnek, attól még jelentkezhetsz BGE duálisra, csak akkor majd módosítanod kell, ha felvesznek és oda akarsz menni. Ugyan ez fordítva, ha BGE-t jelölöd és nem vesznek fel, nem oda akarsz menni, akkor módosítanod kell.)


Mindent személyes tapasztalat alapján írtam.

2019. febr. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
37%

Az ELTE GTI rohadtul nem egy frissen alakult intézmény, hanem a BME GTI 1:1-ben átköltözött az eltére.


That is to say, ha mondjuk az a [bölcsész] tanszék, amelyen 15 éve tanítok, fogná magát, és hasonló módon átköltözne mondjuk a Milton Friedmannre [ami amúgy nem lehetetlen ötlet nézve Palkovics ámokfutását], attól még ugyanazok az emberek lennénk, ugyanazokat az órákat tartanánk. Az én óráim színvonala nem romlana attól, hogy nem az ELTE van a névjegykártyámra írva.

2019. febr. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
30%
BME-GTK még mielőtt ebbe kötne bele bárki.
2019. febr. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
13%

Meglepő, hogy az állítólagosan minimum 15 éves egyetemi tanári tapasztalatoddal ilyen hülyeségeket irkálsz. Ez nem ilyen egyszerű és nem így megy, hogy a BME-GTK-ből ELTE-GTI lesz. Bár ez volt a terv, de elkaszálták, így egy teljesen új intézményt kellett létrehozni. Akkreditáltatni kell a képzéseket, sok mindent kidolgozni és igazából a 10 oldalon lehetne folytatni a teendők felsorolását. Bár nem ismerem az ELTE-GTI-t, de biztos, hogy vannak gyermekbetegségei, mert ez nem megy az egyik pillanatról a másikra, akár mennyire is profi és tapasztalt emberek menedzselik a folyamatot.


Abban van egyedül igazad, hogy sok tanár a BME-ről ment át. De mások pedig nem. És nem csak tanárok dolgoznak egy egyetemi karon. Még az sem feltétlenül igaz, hogy a saját órádat ugyanolyan minőségben tudnád megtartani. Mert lehet, hogy más feltételek adottak az oktatáshoz, más szabályok érvényesek és más követelményeknek kell megfelelni. A saját tantárgy tematikádat is lehet, hogy át kellene dolgozni nagyobb mértékben, ami nyilván nem olyan lesz, mint amit már egy évtizede finomítasz. Arról nem beszélve, hogy egy teljes diplomás képzést marhára nem csak az egyes órák szakmai színvonala határoz meg, hanem ezernyi más dolog is.


De nem is ragoznám ezt tovább, mert a kérdés szempontjából lényegtelen. Nem akarok én lebeszélni senkit az ELTE-ről. Csak megakartam nyugtatni a kérdezőt, hogy nem kell attól tartania, hogy hátránya fog keletkezni attól, hogy "csak" BGE-s diplomát szerez. Mert erős követelmény rendszere van a külkernek is. Attól viszont inkább jobban félnék, hogy egy olyan képzést válasszak, amin én lennék a második évfolyam..

2019. febr. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
21%

Tehát, csak hogy tényszerűek legyünk: [link]


A többi, amit folyamatokról stb. mondasz – érdektelen. Az egyetemen egyetlen dolog számít, a tanárok színvonala. Ennyi.


Egy nagyon jó szakon és tanszéken tanítok, kiemelkedő kutatók között. Ha egyik napról a másikra átköltözne a tanszék egy másik egyetemre, ugyanezek a tanárok tartanának ugyanilyen jó órákat. A folyamatok (ha van beleszólásunk) csak jobbak lehetnek, mint eddig. A többi hablaty.


Érthető, hogy véded a másodosztályú sulidat, de ettől még nem lesz egy osztályban a CEU/BCE/ELTE triásszal. Soha nem is volt. A BGE-n végeztem én is, szerettem, jónak tartom, de a gyerekemet már a BCE-re küldtem, mert az jobb. Ennyi.

2019. febr. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
95%

De hiába példálózol azzal, hogy átköltözik ez, átköltözik az. Se a tanszék, se a GTK nem költözött át az ELTE-re. egyszerűen 40 tanár felmondott és átment. És én eddig is ezt állítottam.


Persze, az is érthető, hogy te meg véded az egyetemedet ahol oktatsz. A különbség kettőnk között annyi, hogy én nem minősítem le a másik opciót. Pedig bőven lehetne írni az ELTE-ről is rosszakat. :D Na meg én azt hiszem elég sok tényt közöltem, bővebben kifejtettem a álláspontomat sok példával és személyes tapasztalattal kiegészítve, nem pedig csak annyit ideböfögtem, hogy "menjél az ELTE-re, jó lesz az".


Kedves Kérdező!

Láthatod, itt a példa, hogy az embereknél ez egyszerűen csak egy beidegződés, hogy "jaj ELTE és Corvinus, oda akarok menni, oda járjon a gyerekem". Hülyeség. Mint mondtam, a HR-eseket ez nem érdekli. Több HR-es ismerősöm is van, de hogy egy független példát mondjak: Az egyik helyen, ahol voltam duálisos interjún a következő szavakat intézte felénk a HR-es: "Leszarjuk, hogy a Corvinuson végzett az illető." (Nyilván ezt egy szövegkörnyezetből ragadtam ki.)


2 dolgot tudok neked biztosan javasolni, illetve állítani:


-Jól gondolod, a duális képzés nagyon sok szempontból nagyon sok előnyt jelent. A képzés alatt és után is. Privátban erről tudok neked még mesélni, mint duálisos hallgató, ha van konkrét kérdésed.

-Az ne legyen szempont a választásnál, hogy mekkora az egyetem "neve". Már csak azért se, mert szerintem a BGE-KKK-nak nagyobb, mint az ELTE-GTI-nek, vagy a BME-GTK-nak. De ahogy említettem már, ez nem jelent semmit.


A többi szempontot neked kell mérlegelned. Mindenképp jelentkezz cégekhez duális képzésre, legalább egy kis tapasztalatot szerzel interjúk terén. Aztán majd később döntesz, hogy BGE, vagy ELTE.

Sok szerencsét a felvételihez!

2019. febr. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
70%

Ez a duális képzés egy nagy parasztvakítás, bárhol elmehetsz gyakornoknak az alapképzés mellett.

Az ELTÉn pénteken van az előadás, mellette 2-3 nap szeminárium, nem hiszem, hogy a BGE-n sokkal munkabarátibb órarended lenne.

2019. márc. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!