Biológia szak? Megéri?

Figyelt kérdés

Tudnátok írni a biológia szakról? Mennyire nehéz, hogyan lehet vele elhelyezkedni?

Orvosira akartam menni, de nem lesz meg a pont, úgyhogy ezen a szakon kezdtem el gondolkodni. Ami nagyon érdekel biológián belül az élettan, genetika, sejtbiosz, leginkább a neurológia.

Olvastam hogy biológusként is lehet szakorvosi vizsgát tenni, ez igaz?

A kutatás mindig is érdekelt, igazából az orvosi szak sem a betegek gyógyítása miatt fogott meg, kutatómunkával szívesebben segítenék az embereknek. Például rákkutatónak vagy hasonlónak menni mennyire lenne lehetséges ezzel?

Igazából az sem riaszt meg hogy külföldre menjek ha Magyarországon nincs erre kereslet, jól mennek a nyelvek.



2019. febr. 9. 09:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha orvos akarsz lenni, akkor ne menj biológia szakra. Sok csoporttársam volt, aki ugyanezért jött ide. Nem lehet szakorvosi vizsgát tenni, mivel a biológia szakon nem orvosnak tanulsz. Ha 3+2+4 év minimum, mire végzel a Phd szinttel, ahol mehetsz az orvosi karra kutatni, de orvos akkor sem leszel, csak doktor. Izgalmas a kutató munka, de ezt ne úgy képzeld, mint a filmekben, h menő cuccokkal kísérletezgetnek, hanem úgy, hogy kb semmire sincs pénz, alig vannak anyagok, a pipetta helyet is bsc és msc alatt tuti h mosogatni kell, hogy újra használható legyen
2019. febr. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg orvos akarsz lenni nem ajánlom a biosz szak elkezdését. Teljesen más, mint amiről eddig álmodoztál és lélekben készültél. Inkább maradjon ki egy év, javíts az érettségin, tanulj nyelvet/utazz/dolgozz.

Engem sem vettek fel elsőre orvosira, angolt tanultam, utaztam, majd 4 hónap alatt felkészültem, hogy újra megcsináljam a biosz és kémia érettségit is.

Nem bántam meg!

De ha el tudod magad képzelni kutatóként, akkor nem akarlak lebeszélni!

2019. febr. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én biológia szakon vagyok, és ha orvos akarsz lenni ne gyere ide. Félre ne érts, én szeretem és egész jól is megy, de csak azért mert tényleg ezt akarom csinálni.

Nagyon nehéz szak ahhoz, hogy ne érdekeljen, főleg ha orvosira akarsz menni, nyilván a humán része érdekel a dolgoknak, itt meg tanulhatod a rengeteg növényes tárgyat, rendszertant stb.


Viszont ha kutatni akarsz, akkor merem ajánlani neked. Nálunk sok közös kutatás folyik az orvosi intézettel is, már bsc-n is mehetsz olyan helyre szakdolgozni. Persze így is végig kell szenvedned sok olyan tárgyat ami nem érdekel, de ha tudod hogy ezt akarod csinálni, akkor megéri.

2019. júl. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!