Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Óvodapedagógus vagy tanító?

Óvodapedagógus vagy tanító?

Figyelt kérdés
Jelenleg óvodapedagógus vagyok, szeretném a tanítói szakot elvégezni. Olyan tanítók véleményére lennék kíváncsi, akik a szakmában dolgoznak.
2019. febr. 9. 22:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha leírod mire vagy kíváncsi/ hogy mire irányul a kérdés, akkor többen tudnak segíteni. Arra vagy kíváncsi, hogy megéri-e? Hogy volt-e már ilyenre példa? Hogy szerintük megtudod-e csinálni? Hogy mennyivel nehezebb tanítónak lenni mint óvodapedagógusnak? Ezer kérdést lehet feltenni ebből a pár sorból... Szerintem te is érted.
2019. febr. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Érdekelne, hogy mennyi a napi munkaidő? Mennyi időt tölt naponta egy tanító az iskolában? Mert az oviban rendszerint reggel 6:30-tól 17:00-ig ott vagyok. Ez hosszú távon sok. Mennyivel másabbak az iskolás gyerekek? Nyugisabb valamivel a tanítói állás? Hogyan készül egy tanító az óráira? Egy nap mennyi órája van? A napközis dolog, hogy működik ez plusz órában van vagy van külön napközis tanító látja el ezt a feladatot?
2019. febr. 10. 07:10
 3/7 anonim ***** válasza:
51%

Erre én is szeretném tudni a választ. Ugyan ez miatt.

Ha válaszolna valaki én is nagyon megköszönném.

2019. febr. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon rossz ovit fogtál ki, ha tíz és fél órát kell bnt lenned minden nap. Úgy tudom, az óvónők fél napokat vannak bent. Nyitástól lefekvésig, vagy ebédtől zárásig. Ha óvónő vagy, hogy-hogy nincs kapcsolatod tanítónőkkel? Szoktak menni oviba, vagy épp az óvónők viszik át a suliba a nagy csoportosokat kedvcsináló foglalkozásokra. Azt tanácsolom, előssorban náluk tájékozódj!

Amennyire tudom, a pedagógus szakma/hivatás jelenleg különösen nehéz. A fizetés gyalázatos, az ostoba adminisztráció sok, a szakmai szabadság korlátozott (egyentankönyvek). Biztos, hogy ezt szeretnéd?

2019. febr. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%

Egy átlag tanítónak heti 30-40 óra közötti óraszáma van. Sokan gondolják, hogy ennyivel le is van tudva az egész, de készülni kell a következő napra, ha pénztárca barát megoldást választasz a szülőknek, akkor esetleg te írod meg a gyakorlófüzeteket az elsősöknek (írás, matek). Erre rájönnek a dolgozatok kijavítása, ami első osztályban mondjuk matekban?! teljesedik ki, és gyorsan ki lehet javítani, de akkor ha valakinek rosszabbul sikerül utána kell járni, hogy miért stb... Szóval nem egyszerű.

Természetesen iskola válogatja ezeket a dolgokat, de pl az idegennyelvet, éneket, rajzot, nálunk más tanítja.

Csak beírtam google-ba, hogy órarend itt is van: [link]

Itt nagyjából látszik, hogyan oszlanak el az órák.

Napközi amennyire tudom külön van, van olyan, hogy külön felvesznek erre a posztra egy tanítót, tanárt, nevelőt, de van, hogy a meglevők közül viszi valaki (a bérezést úgy tudom elképzelni, mint az osztályfőnöki jutalékot) és bár még nem vagyok tanító ha egyszer befejezem az egyetemet az leszek :P

2019. febr. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2019. febr. 10. 18:02
 7/7 anonim válasza:
Első éve tanítok. Nincs külön bérezése a napközis tanítónak. Aki napközizik, annak is kell órákat tartani délelőtt, hogy kilegyen az óraszáma. Gyakornokként ez heti 20 óra, később 22-26. Az iskolában 32 órát kell bent lenni egy héten, de ez iskolafüggő, hogy kérik-e. Nálunk a lyukasórában nyilván maradnak a tanítók a suliban, de ha aznap nincs több óra, lehet hazamenni. A napközisek általában a készségtantárgyak közül tanítanak párat
2019. febr. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!