Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Corvinus-Nemzetközi Gazdálkodá...

Corvinus-Nemzetközi Gazdálkodás, Corvinus- Gazdálkodás és menedzsment vagy BGE- Pénzügy számvitel?

Figyelt kérdés
Melyik ad versenyképesebb diplomát, melyiket fogadják szívesebben pl. bankoknál, könyvvizsgáló cégeknél? Az a fontosabb, hogy melyik egyetemen végzem vagy az, hogy milyen szakon?

2019. febr. 10. 10:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Én a pénzügy-számvitelt választanám, de valószínűleg nincs olyan nagy jelentősége, mert az egyetemi tudás kevéssé piacképes. A legtöbbet talán az számít, hogy a gyakorlati idő alatt el tudsz-e helyezkedni egy jó helyen, ahol tanulsz valami hasznosat.
2019. febr. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

Évek óta a BCE-GTK NG szakon a legmagasabb a bekerülési átlag pontszám. Az egyik tanárunk azt mondta, hogy a PSZ ráfókuszál egy területre, gondolj a pénzügy VAGY számvitel specializációra. Az NG pedig inkább egy átfogó, de nem mély tudást ad. A GM akkor jó, ha még nem tudod pontosan, hogy mit szeretnél kezdeni később magaddal. Itt több specializáció van, és tulajdonképpen minden közgázos mesterre lehet innen menni. A felvi alapján:

[link] GM - átlag 352.000 Ft, 77% végez diplomás munkát.

[link] PSZ - átlag 357.000 Ft, 73% végez diplomás munkát.

[link] NG - átlag 384.000 Ft, 74% végez diplomás munkát.

A két egyetem összevetésénél nézd meg ezt a statisztikát: [link]

A top 20 karban egy BGE kar sincs, a BCE 3 kara pedig rendre az 1., 9. és 11. helyen.

2019. febr. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
Bocsánat, az utolsó link ez lenne: [link]
2019. febr. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Az összes gazdasági szak ugyan azt adja,teljesen mindegy
2019. febr. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Estádio de Felchút ***** válasza:
Én a PSZ-t választanám, az a legnehezebb, és azzal a legkönnyebb elhelyezkedni, főleg, ha banki vagy audit terület felé kacsintgatsz.
2019. febr. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
65%

teljesen mindegy, ha annyira megtetszik a számvitel gm-en, akkor ugyan úgy elindulhatsz az audit területen

tele vannak a big4 cégek gm meg ng diplomásokkal

én a corvinusra mennék, mert még mindig arra élveznek a munkáltatók, tetszik vagy sem, de ez van

2019. márc. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!